0

П оройният дъжд, излял се над София преди час, преустанови контролата на юношеските ни национали (до 18 г.) срещу Австрия. Двубоят завърши 1:0 и бе игран на базата в "Бояна".

Единственото попадение отбеляза талантът на Ботев Пловдив Константин Павлов в 21-та минута. Нападателят се възползва от груба грешка на вратаря Кенан Юсич, който изпусна топката при центриране.

Пороят обаче направи терена невъзможен да игра и това принуди главен съдия Християна Гутева да го прекрати след първата част. От трибуните двубоя проследиха президентът на Славия Венцеслав Стефанов, новият треньор на Янтра Габрово Антони Здравков и други.

Следващият мач на националите до 18 години срещу Австрия е насрочен за 18 юни, неделя, от 11:00 часа.

В същото време в Благоевград младежките национали (до 21 г.) успяха да изиграят пълни 90 минути и да победят Черна гора с 1:0 в приятелска среща. Резервата Георги Николов изведе родните национали напред в 73-а минута, като това се оказа и единственото попадение в срещата.