О т Съдийската комисия потвърдиха новината на "Мач Телеграф", че най-реномираният български арбитър Георги Кабаков беше назначен за главен рефер на финала за Купата на България между Лудогорец и ЦСКА. Двубоят ще се играе на 22 май от 19:00 часа на Националния стадион „Васил Левски“ в София.
На Кабаков ще асистират Мартин Маргаритов и Мартин Венев, а четвърти съдия ще бъде Радослав Гидженов. Системата за видеоповторения (ВАР) ще бъде управлявана от Драгомир Драганов, а негов помощник ще бъде Никола Попов.
Назначението на Кабаков идва логично, след като той е считан за съдия №1 на България в последните години и редовно получава наряди за международни мачове под егидата на УЕФА. Очаква се дербито между двата най-успешни тима у нас през последното десетилетие да бъде изключително оспорвано и напрегнато, а ролята на съдийския екип – ключова.