0

Л евски завърши наравно 0:0 в Правец с кипърския АПОЕЛ Никозия в последната си контролна среща преди началото на новия сезон в българското футболно първенство. Това бе първа контрола, в която "сините" под ръководството на Николай Костов, не успяха да се разпишат - преди това вкараха 3 гола на втородивизионния Марица, и по 2 на Етър и Пирин.

"Сините" започват есенния дял като домакини на ЦСКА 1948 следващата събота.

Титуляр за кипърския отбор бе българският национал и бивш халф на "сините" Георги Костадинов.

Левски и АПОЕЛ Никозия врътнаха нулев хикс в контрола в Правец (ГАЛЕРИЯ)
Левски АПОЕЛ Никозия Левски АПОЕЛ Никозия Левски АПОЕЛ Никозия
40

Мачът между Левски и АПОЕЛ започна с няколко минути закъснение заради проливен дъжд.

Десет минути преди полувремето АПОЕЛ създаде най-чистата ситуация. Пламен Андреев отрази изстрел от пряк свободен удар и топката се върна в краката на непокрития Исам Шебак, но мароканецът я изпрати в напречната греда при опразнена врата.

Левски бе много близо до първи гол в 81-та минута след многоходова атака, завършила с отличен пас на младия плеймейкър Асен Митков към Марин Петков, който ритна на  сантиметри покрай лявата греда на вратата на АПОЕЛ.