0

О тборът Хебър победи като гост Етър (Велико Търново) с 5:2 в среща от 13-ия кръг на Първа футболна лига. Двубоят беше дебют за новия старши треньор на тима от Велико Търново Светослав Петров.

Футболистите от Пазарджик прекъснаха серията си от шест мача без победа в шампионата и се изкачиха на девето място в класирането с 16 точки.

Етър допусна пето поражение в пет двубоя и остава на последната позиция с 4 точки актив.

Отборът на Хебър реши всичко в двубоя в началото на второто полувреме с два бързи гола на Николас Пенев и Ангел Бастунов. Тимът доигра срещата с човек по-малко на терена, след като авторът на двете попадения през първата част Георги Николов получи червен картон.

Гостите поведоха в 4-ата мин, когато синът на треньора Любо Пенев – Николас, центрира към Георги Николов, който със страхотен удар с глава откри резултата. 18-годишният Николас, когото в ЦСКА 1948 бяха натирили в третия отбор, вече има 3 попадения в Първа лига с екипа на Хебър този сезон.

8 мин. По-късно стана 1:1: при центриране от ъглов удар Ивайло Димитров се извиси над всички и с глава заби топката неспасяемо в мрежата.

В 34-ата минута домакините стигнаха до пълен обрат. Георги Ангелов изведе Илкер Будинов зад гърба на отбраната на Хебър, след което полузащитникът подаде към Шахредин Букхолда, а той от непосредствена близост направи 2:1.

В последната минута на първата част отборът на Хебър изравни, което изглежда секна устрема на „болярите“. Голмайсторът на пазарджиклии  Георги Николов получи отлично подаване от ляво в наказателното поле от играча на мача Роберт Мазан и вкара второто си попадение в двубоя.

Гостите убиха интригата с 2 бързи в началото на вторите 45 минути. В 49-ата Николас Пенев умело отклони центриране от дясно през защитата на Хебър за 2:3.

4 минути по-късно други двама бивши играчи на ЦСКА 1948 комбинираха за 2:4: халфът Карлос Охене проби отдясно, пусна към Ангел Бастунов и той с мощна тупалка се разписа.

В 71-ата минута точен беше и Роберт Мазан, който оформи 5:2 за гостите, като прибави и попадение към двете си асистенции в мача.

В 78-ата минута Георги Николов от Хебър получи директен червен картон за удар с лакът. Главният съдия Васимир Ел-Хатиб първоначално не видя положението, но асистентите на ВАР го повикаха да прегледа ситуацията. Реферът изгледа записа и показа червен картон на нападателя.

В следващия кръг след паузата за националните отбори Хебър е домакин на Славия, а Етър ще гостува на Крумовград.

Първа лига, 13-ти кръг, неделя:

Етър - Хебър 2:5 (2:2)

Ст. „Ивайло“, Велико Търново

Етър: Мартин Величков, Валери Христов (82-Георги Александров), Георги Ангелов, Мариян Иванов, Мартин Николов, Моран Мартин, Янко Ангелов, Шахредин Букхолда (60-Мартин Тошев), Илкер Будинов (60-Николай Янков), Димо Бакалов (72-Ловре Кнежевич), Ивайло Димитров (72-Хавиер Бетегон);

Хебър: Матей Игонен, Мартин Михайлов, Лазар Марин, Жоао Сеско, Роберт Мазан, Георги Вълчев, Карлос Охене, Ангел Бастунов (90+2-Стефан Цонков), Николас Пенев (79-Стилиян Тисовски), Георги Николов, Олексей Збун (46-Атанас Кабов).

голмайстори: 0:1 Георги Николов 4, 1:1 Ивайло Димитров 12, 2:1 Шахредин Букхолда 34, 2:2 Георги Николов 45, 2:3 Николас Пенев 49, 2:4 Ангел Бастунов 53, 2:5 Роберт Мазан 71

червен картон: Георги Николов (Хебър, 78 минута)

от събота:
ЦСКА-София - Левски             1:1 (0:1)
голмайстори: 0:1 Роналдо дос Сантос 43, 1:1 Джонатан Линдсет 49

Славия - Арда (Кърджали)          1:0 (1:0)
голмайстор: Тони Тасев 45
червен картон: Станислав Иванов (Арда) 78

Черно море - Локомотив (Пловдив)  2:2 (1:2)
голмайстори: 1:0 Даниел Димов 39, 1:2 Евандро 45+1, 45+3, 2:2 Живко Атанасов 90+5
червени картони: Хорхе Сегура (Локомотив) 75, Евандро (Локомотив) 81