0

К раят на сезона наближава и Левски ще трябва да теглят чертата. Не е трудно да се прогнозира, че „сините“ ще запишат много лоша година – на 90 процента са извън Европа и пето място в първенството. За клуб с фенската маса, огромно влияние и богата история това е близо до катастрофата. Ясно е, че Левски няма финансовите и организационни възможности на ЦСКА, да не говорим за Лудогорец, и няма как да се пребори с тях за едно от първите две места в класирането. Но да отстъпваш на клубове като Черно море и Локо Пд, които с нищо не те превъзхождат по отношение на бюджет, означава, че треньорът е този, който носи вината. Още повече, че Николай Костов сам се постави в ситуация единствен да носи отговорност за слабите резултати. „Всичко, което сме поискали от ръководството, сме го получили“, каза той на последната си пресконференция. Равносметката от неговата работа на „Герена“ показва пет основни грешки, заради които „сините“ най-вероятно ще гледат Европа по телевизията или на таблетите.

1.Физическата подготовка е тотално объркана

На 29 март Левски посрещна Славия и спечели с 2:0. През първото полувреме „сините“ играха превъзходно – бързи атаки, постоянна преса, и натиск на съперника, отлични разигравания. През второто полувреме почти пълният стадион онемя. Левскарите просто се предадоха, изпаднаха в глуха защита, рядко минаваха центъра, почти не стигаха до вратата на Славия. И в следващия кръг дойде ужасното 1:5 от Лудогорец, където картината бе горе-долу същата – добра първа част и пълна апатия и умора през втората. Припомняме, че преди мача със Славия имаше дълга почивка заради мачовете на националния отбор. Какво точно се обърка по време на тази пауза, как са тренирали тогава футболистите, по каква програма? Как това бе допуснато точно преди решителните мачове от първата фаза? На тези въпроси отговори няма, пък и вече е късно, и няма смисъл.