0

О тборът на Левски се наложи над Пирин с 2:1 в Благоевград. Успехът на "сините" бе постигнат с десет души, след като Хосе Кордоба бе изгонен с директен червен картон след половин час игра. Марин Петков и Рикардиньо вкараха за тима на Николай Костов, Юго Комано изравни за "орлетата".

Това бе трета поредна победа за Левски в първенство и втора за сезона срещу Пирин.
Треньорът на Левски Николай Костов заложи само на едно ново попълнение в стартовия си състав - бразилецът Фабио Лима, който игра като дясно крило.

Левски успя да поведе още при първата си сериозна атака. В седмата минута Патрик-Габриел Галчев изпълни тъч отдясно на атаката, като топката попадна в Рикардиньо, който се завъртя и стреля, а вратарят Максим Ковальов изби топката, но тя попадна в Марин Петков и той не сбърка в добавката: 0:1.

Пирин изравни с първото си опасно слизане към вратата. "Сините" загубиха топката, а "орлетата" направиха бърза контра, при която Асен Динчев пусна хубав пас към Юго Комано, който избяга на Келиан ван дер Каап, и с диагонална шутачка закова 1:1 в левия ъгъл на Пламен Андреев.

В 26-ата минута шут на Ел Джемили бе блокиран, а след това негов удар от фаул бе спасен от Ковальов. В 30-ата минута Галчев изпълни отлично пряк свободен удар, но топката се отби в напречната греда.

Веднага след това Венцислав Бенгюзов открадна топката от Асен Митков и подаде на бързия Комано, който дръпна на Хосе Кордоба и бе повален с ръка от защитника.

Първоначално съдията Никола Попов даде жълт картон на национала на Панама, но след преглед на ситуацията с ВАР, той му показа червен картон като последен в отбранителната линия.

Това наложи пускането в игра на Кристиан Димитров в центъра на защитата, като той замени халфа Асими Фадига.

В 40-ата минута Рикардиньо отново изведе Левски напред в резултата. Бразилският нападател се възползва от колебание на Моди Диане, който не успя да изчисти топката в близост до вратата и чукна топката в долния десен ъгъл на Ковальов за 1:2.

На почивката Георги Върбанов и Станислав Костов се появиха като резерви за Пирин, а Карлос Охене замени Ел Джемили в състава на "сините".

В началото на втората част мачът бе прекъснат за 4 минути заради запалените димки по трибуните, които образуваха димна пелена над игрището.

В 56-ата минута Марин Петков опита далечен удар, който мина далеч от вратата.
В 66-ата минута отново активният Петков стреля, а след рикошет ударът му излезе в корнер.
Десет минути по-късно шут на Кристиан Димитров бе избит от защитник пред голлинията на Пирин, а при последвалото центриране на Петков, Фабио Лима насочи топката под напречната греда, но Ковальов успя да избие в ъглов удар.

Пет минути преди края на редовното време Галчев центрира, а Марин Петков от въздуха намери топката, отново Ковальов успя някак с една ръка да я извади над вратата в корнер.

Тимът на Левски се изкачи до четвърто място в класирането, като има равни точки, но по-добри показатели в преките мачове с Локомотив (Пловдив). Пирин остава на 14-о място.

В следващия кръг Левски приема Арда в София, а Пирин ще гостува на Ботев във Враца.

Първа лига, 21-и кръг, събота:

Пирин - Левски - 1:2 (1:2)
Благоевград, ст. „Христо Ботев“

Пирин: Максим Ковальов, Моду Диане (46 - Георги Върбанов), Александър Дюлгеров, Николай Бодуров, Аюб Батас (81 - Браян Есало), Венцислав Бенгюзов (60 - Христо Попадийн), Асен Дончев, Андрей Йорданов, Аймен Суда (46 - Станислав Костов), Данило Полонский (68 - Иван Тасев), Юго Комано
Левски: Пламен Андреев, Патрик-Габриел Галчев, Келиан ван дер Каап, Хосе Кордоба, Вандерсон Цунами, Асен Митков, Асими Фадига (37 - Кристиан Димитров), Джавад Ел Джемили (46 - Карлос Охене), Марин Петков, Фабио Лима, Рикардиньо (83 - Илиян Стефанов)

голмайстори: 0:1 Марин Петков 7, 1:1 Юго Комано 16, 1:2 Рикардиньо 40

червен картон - Хосе Кордоба (Левски) 33'

съдия - Никола Попов
асистенти - Георги Тодоров, Мартин Венев
жълги картони - Венцислав Бенгюзов, Николай Бодуров, Георги Върбанов (Пирин), Патрик-Габриел Галчев (Левски)

Ранните съботни мачове:

Славия - Берое - 3:0 (2:0)
голмайстори: 1:0 Тони Тасев 7, Тони Тасев 37-дузпа, 3:0 Владимир Николов 83

Крумовград - Ботев (Пловдив) - 2:1 (1:1)
голмайстори:  1:0 Алекс Колев 6, 1:1 Георги Николов 24-дузпа, 2:1 Алекс Колев 90+2-дузпа
червен картон: Дилан Мертенс (Ботев) 90+2'

Утре от 12:45 часа: