0

С два гола на Тодор Неделев в 17-ата и 46-ата мин. И един на Рик Джонатан в 80-ата Лудогорец удари с 3:1 ЦСКА 1948 и се класира за полуфиналите на Купата на България, където са още Ботев Пловдив, ЦСКА-София и Хебър Пазарджик.

Последният 1/4-финал бе повторение на миналогодишния финал между двата тима, като „орлите“ отново излязоха крайни победители.

Лудогорец създаде първото опасно положение в шестата минута, когато Кайо Видал центрира, а Руан Крус успя да стреля отблизо, но излезлият титуляр Генадий Генов изби като по чудо в корнер.

В 17-ата минута Тодор Неделев изпълни пряк свободен удар от 20 метра, като топката се заби под гредата и влетя във вратата за 1:0.

Десет минути по-късно Рик Джонатан направи пропуск за „орлите“. В 36-ата минута Генев спаси и шут на Кайо Видал.

Втората част започна чудесно за домакините. Не бе изминала и една минута от подновяването на играта, когато Неделев посрещна избита топка от близо 25 метра и стреля без забавяне, като топката рикошира в крака на  Емил Виячки и хвана в крачка вратаря Генев, като влетя в обратния му ъгъл – 2:0.

ЦСКА 1948 намали в 58-ата минута. Реян Даскалов намери Педриньо, който стреля извън наказателното поле и прати топката в десния ъгъл на Симон Слуга, като тя се оплете в мрежата му от вътрешната страна.

Десетина минути по-късно Бирсент Карагарен нанесе плътен удар към вратата на домакините, но Слуга боксира топката.

Голмайсторът на Лудогорец Неделев напусна терена с контузия, заменен от Квадво Дуа. Даскалов пък изби топката пред празната врата на гостите в корнер, преди тя де достигне до капитана на „орлите“ Пьотровски.

В 80-вата Лудогорец реши мача. Пьотровски даде хубав извеждащ пас, който Виячки не успя да пресече и само чукна топката, която бе догонена от Рик Джонатан, който премина покрай вратаря на скорост и от малък ъгъл вкара третия гол за тима си.

До края на срещата и резервата Квадво Дуа не успя да засече по най-добрия начин центриране на активния Пьотровски.

Лудогорец стана последният полуфиналист в турнира и ще защитава трофея си в последната четворка, където са още тимовете на ЦСКА-София, Ботев (Пловдив) и дебютантът в тази фаза Хебър от Пазарджик.

В неделя, 3 март, Лудогорец и ЦСКА 1948 играят за трети път от началото на годината, този път в поредния кръг на Първа лига.

Последен 1/4-финал за Купата на България, четвъртък:

Лудогорец – ЦСКА 1948 – 3:1 (1:0)

Разград, „Хювефарма Арена“

Лудогорец: Симон Слуга, Аслак фон Витри, Оливие Вердон (87 – Сонко Сундберг), Диниш Алмейда, Сон, Якуб Пьотровски (90+1 – Методи Стефанов), Педро Нареси, Кайо Видал (87 – Матиас Тисера), Рик Джонатан, Тодор Неделев (71 – Клод Гонсалвеш), Руан Крус (71 – Квадво Дуа)

ЦСКА 1948: Генадий Генов, Стив Фуртадо (46 – Парвиз Умарбаев), Росен Божинов, Симеон Василев, Емил Виячки, Реян Даскалов, Емил Ценов (86 – Никола Ценов), Бирсент Карагарен (86 – Радослав Кирилов), Талис, Педриньо, Евгений Сердюк (80 – Антонио )

Голмайстори: 1:0 Тодор Неделев 17, 2:0 Тодор Неделев 46, 2:1, Педриньо 58, 3:1 Рик Джонатан 80

Съдия: Валентин Железов
Жълти картони: Якуб Пьотровски, Клод Гонсалвеш (Лудогорец), Симеон Василев, Реян Даскалов  (ЦСКА 1948)

от сряда:
Хебър (Пазарджик) - Пирин (Благоевград)        2:1 (1:0)
голмайстори: 1:0 Георги Вълчев 45+5-дузпа, 1:1 Иван Тасев 59, 2:1 Шейх Диаманка 90+4

ЦСКА - Арда (Кърджали)                         1:0 (1:0)
голмайстори: 1:0 Амос Юга 18