0

Л удогорец спечели категорично с 5:1 у дома срещу Левски в най-интересния мач от 27-ия кръг от Първа футболна лига. "Сините" играха равностойно на фаворита за титлата през първото полувреме, но след почивката разградчани показаха класата си и лесно решиха изхода от дербито.

Двубоят започна силно за домакините и в третата минута Бърнард Текпетей проби и подаде за Якуб Пьотровски засече топката, но беше блокиран, след което Руан Круз се разписа на празна врата.

След 17 минути игра Левски достигна до изравнително попадение. Патрик-Габриел Галчев получи топката и пусна за Патрик Мислович, който продължи за Марин Петков и младежкият национал препарира Серджио Падт за 1:1.

В средата на първата част Аслак Фон Витри беше заменен принудително от Георги Терзиев. И именно той забоде в началото на второто полувреме един от четирите гола на „орлите“ през второто полувреме. В 47-ата мин. Терзиев наказа грешка в защитата на гостите и неумела изява на вратаря Пламен Андреев след изпълнение на статично положение от Рик Джонатан.

При разбъркване в наказателното поле в 56-ата минута Терзиев намери Якуб Пьотровски и той покачи на 3:1, решавайки изхода от сблъсъка в Разград.

В 63-ата мин. При контра на Лудогорец Пьотровски подаде за Квадво Дуа, реализирал лесно за 4:1.

Във втората минута на допълнителното време резервата Кайо Видал оформи крайното 5:1 с удар отблизо след бърза контра и неумела намеса в защита на Дейвид Михалев.

Първа лига, 27-и кръг, сряда:

Лудогорец - Левски    5:1 (1:1)
Ст. „Хювефарма Арена“, Разград

Лудогорец: Серджио Падт, Аслак Фон Витри (24-Георги Терзиев), Оливие Вердон, Диниш Алмейда, Франсиско Гомес, Клод Гонсалвеш (81-Клод Гонсалвеш), Якуб Пьотровски, Бърнард Текпетей, Руан Круз (61-Педро Нареси), Квадво Дуа, Рик Джонатан (81-Кайо Видал)
Левски: Пламен Андреев, Патрик-Габриел Галчев (73-Дейвид Михалев), Келиан ван дер Каап, Хосе Кордоба, Цунами, Карлос Охене, Патрик Мислович, Евертон (73-Преслав Бачев), Джавад Ел Джемили, Марин Петков (72-Асими Фадига), Рикардиньо

голмайстори: 1:0 Руан Круз 3, 1:1 Марин Петков 17, 2:1 Георги Терзиев 47, 3:1 Якуб Пьотровски 56, 4:1 Квадво Дуа 63, 5:1 Кайо Видал 90+2
жълти картони: Руан Круз, Якуб Пьотровски (Лудогорец), Цунами, Карлос Охене, Марин Петков, Патрик-Габриел Галчев, Дейвид Михалев (Левски)
главен съдия: Георги Кабаков