0

Д опинг в парични знаци в деня на мача вдъхнови допълнително футболистите на Пирин за победа с 2:1 над гостуващия Хебър в битката за оцеляване в елита.

След като играчите бяха стимулирани с по 2 заплати и 3 премии, осигурени от Община Благоевград и патриотични местни бизнесмени, те се отблагодариха с важна победа над коравия тим на Хебър.

Отборът от Благоевград нанесе удара си в началото на второто полувреме, когато в рамките само на няколко минути Дмитро Семенив и Илкер Будинов вкараха двете попадения. В самия край на мача резервата Лорен Марузин върна един гол за Хебър, но нямаше време за обрат.

Пирин откри резултата веднага след почивката. Резервата Илкер Будинов напредна по дясното крило и центрира, Дмитро Семенив отигра топката с едно докосване и я прати под напречната греда.

Само няколко минути по-късно преднината на тима от Благоевград вече беше два гола. Венцислав Бенжюзов центрира, а Будинов изпревари съперниците си и с глава направи 2:0.

В 86-ата минута Хебър върна  напрежението в края на мача, като намали с удар от въздуха за 1:2.

При дълго центриране в наказателното поле и след спечелена въздушна борба топката стигна до Марузин, който с техничен удар стреля покрай вратаря Ковальов в ъгъла.
С този успех Пирин се изравни по точки с 12-ия в класирането Берое, но има по-лоши показатели в директните мачове.

Хебър остава на 14-а позиция, но може да бъде изпреварен от Септември.

В следващия кръг Пирин ще гостува на Септември в София, а Хебър ще играе със Спартак във Варна.