0

П одсилен с бившите шампиони с Лудогорец Пламен Илиев-Пацо Тигъра (3 титли) и Клаудиу Кешеру (6 титли), дошли във Варна от румънското първенство, вицешампионът Черно море надви трудно последния Хебър с 1:0. Това бе дебют на Бруно Акрапович начело на пазарджиклии.
Единственото попадение в срещата вкара Дуду в 75-ата минута.
С успеха си Черно море има в актива си вече 22 точки и измести от четвъртото място градския съперник Спартак.
Хебър пък остава последен със 7 точки.
Преди началото на мача с едноминутно мълчание бе почетена паметта на починалата съпруга на футболния съдия Мартин Венев – Биляна Петрова.

Победният гол бе изработен от завърналия се в българското първенство румънски стрелец Клаудио Кешеру, който след Лудогорец облече екипа на „моряците“. В 75-ата минута той се пребори за топката между няколко играчи на гостите в пеналта и стреля, вратарят Марсио Да Роса изби, а притичалият Дуду от няколко метра вкара за 1:0 за Черно море.

Само 4 мин. по-рано влезлият през второто полувреме румънски голаджия стреля ефектно със задна ножица след подаване от тъч, но над вратата на пазарджиклии.

Най-чистото положение за Хебър бе в 41-ата минута, когато след гаф на Даниел Димов топката стигна до Шейх Диаманка, той изскочи сам срещу вратаря Пламен Илиев, но ударът му бе неточен.