0

С два гола на Спас Делев и един на Игор Тиаго отборът на Лудогорец спечели с 3:1 при гостуването на Хебър (Пазарджик) в среща от 24-ия кръг на първенството.

Разградчани имаха тотално игрово предимство, но направиха твърде много пропуски в завършващата фаза и интригата в мача се запази до края.

С успеха Лудогорец се приближи на точка до лидера ЦСКА преди мача на "армейците" ро-късно днес срещу Спартак Варна.

Хебър допусна трета поредна загуба и остава предпоследен с 16 точки.

Хебър изпоти здраво Лудогорец в Пазарджик (ГАЛЕРИЯ)
Хебър Лудогорец Хебър Лудогорец Хебър Лудогорец
110

Лудогорец доминираше през първата част, но с единствения си удар във вратата домакините успяха да стигнат до попадение и се оттеглиха при равенство на почивката.

Кирил Десподов проби отляво в 6-а минута, но стреля над напречната греда. Секунди по-късно Игор Тиаго прати топката в мрежата, но попадението бе отменено заради засада след намесата на ВАР.

В 21-а минута Десподов отново се озова на стрелкова позиция и прехвърли вратаря на Хебър, но топката бе изчистена от голлинията, а при добавката шут на Пьотровски бе блокиран от защитник.

Лудогорец поведе в 22-а минута след многоходова акция, която завърши Спас Делев с топовен удар.

В 35-а минута и гредата спаси вратата на Хебър след удар на Десподов.

В последната минута на първата част Хебър възстанови равенството с първия си удар към вратата на разградчани. Лорен Маружин изведе Арсенио Валпорт, който с удар в близкия ъгъл изравни за 1:1 с първия гол за Хебър след завръщането на тима у дома на стадион "Георги Бенковски".

През втората част Лудогорец не успя да осъществи същия натиск, а с напредване на времето и напрежението сковаваше краката на разградчани.

В 70-а минута Спас Делев показа класата си и вкара ключовото второ попадение за Лудогорец. Бързоногият нападател демонстрира отличен отскок и с глава прати топката в мрежата след центриране отляво на Дани Групер.

Едва в последните минути на мача Хебър погледна по-смело в атака и създаде две-три разбърквания пред вратата на Лудогорец, които не се увенчаха с успех.

В края на добавеното време домакините хвърлиха всички футболисти напред при изпълнение на фаул, но не успяха да се възползват от ситуацията, а в последвалата контраатака Игор Тиаго реализира трети гол в опразнената врата за крайното 3:1.

Среща от 24-ия кръг :

Хебър - Лудогорец - 1:3 (1:1)

стадион: "Георги Бенковски"

Хебър: Звонимир Микулич, Архан Исуф (80-Георги Търтов), Осира Корнел, Роберт Мазан, Николай Николаев (57-Муса Сила), Алекс Серано (80-Стилиян Тисовски), Стефан Цонков, Георги Вълчев, Венсан Марсел (84-Анте Живкович), Арсенио Валпорт, Лорен Маружин (57-Марк-Емилио Папазов)
Лудогорец: Серджио Падт, Пипа, Дени Групер, Якуб Пьотровски, Игор Тиаго, Кирил Десподов (90-Игор Пластун), Франко Русо, Оливие Вердон, Педро Нареси (72-Рай Нашименто), Тодор Неделев (72-Нонато), Спас Делев (83-Клод Гонсалвеш)

голмайстори: 0:1 Спас Делев 22, 1:1 Арсенио Валпорт 44, 1:2 Спас Делев 70, 1:3 Игор Тиаго 90+4

главен съдия: Станислав Тодоров

жълти картони:
- Хебър: Архан Исуф, Роберт Мазан, Муса Сила
- Лудогорец: Франко Русо

Мачове от 24-ия кръг в Първа футболна лига:

Берое - ЦСКА 1948                          1:3 (1:2)
голмайстори: 0:1 Ивайло Чочев 10, 0:2 Елитон 35, 1:2 Вини Трибуле 36, 1:3 Георги Русев 86
червен картон: Густаво Каскардо (Берое) 79

Хебър - Лудогорец                         1:3 (1:1)