0

Б отев Враца запази мястото си в елита и ще играе в Първа лига и догодина, след като спечели баража с Етър с 3:2.

През първото полувреме головите възможности не бяха много и до попадение не се стигна.

Врачани решиха всичко в срещата след силни втори 45 минути, в които реализираха три гола.

В 48-ата минута Браян Переа изведе отлично Чавдар Ивайлов по левия фланг и той намери нахлуващия Юлиан Ненов, който преодоля Христо Иванов за 1:0.

В 73-ата минута падна и второто попадение за Ботев. Переа получи топката в наказателното поле и сам реализира за 2:0.

След това попадение Етър за кратко рухна и пет минути преди края инкасира нов гол. След статично положение и разбъркване Йоан Бауренски направи 3:0.

След това обаче футболистите от Велико Търново успяха да върнат две попадения. В 88-ата минута Ловре Кнежевич се оказа сам на празна врата и нямаше как да сбърка. Само две по-късно Мариян Иванов изскочи от дълбочина при центриране от фаул и с летящ плонж вкара втори гол за Етър. За повече обаче времето не стигна и така Ботев Враца запази мястото си в елита на българския футбол.