0

Саша Илич призна, че последните минути "червените" са изпитвали сериозни трудности при успеха с 1:0 срещу Спартак Варна.

"Много труден мач. Започнахме отлично, контролирахме играта и вкарахме ранен гол, след това пропуснахме няколко положения.

Само Назон имаше три положения. Когато не успееш да вкараш втори гол, последните 15 минути имаше малко паника и трябваше да се борим мъжки, за да успеем да спечелим трите точки.

Не давам индивидуални оценки, но днес Шопов изигра много добър мач, доволен съм от всички.

С такива мачове се печелят титли. Така е най-сладко. Ще има и други такива мачове, в които не играем толкова добре, но печелим, но ще има и други, в които играем силно, но не успяваме да вземем трите точки.

Важно е да задържим добрата игра в по-дълги периоди.

Отбори като Спартак също имат своята цел и тези мачове са много трудни. Забелязвам, че и другите отбори в челото печелят трудни своите мачове.

В паузата ще си починем и да се подготвим за следващите два месеца, в които ще се реши титлата", коментира Саша Илич.

Старши треньорът на Спартак (Варна) Димитър Димитров-Херо съжали за пропуснатите шансове за гол срещу ЦСКА-София.

"Не успяхме да реализираме, липсва ни последният удар. Първите 15 минути започнахме неуверено, но после изравнихме мача и имахме шансове да вкараме и да не загубим.

Трябва повече увереност в самите футболисти. В дълги периоди от мача не бяхме по-слабият отбор, дори напротив.

Докато имаме теоретични шансове, ще се борим за оставане в групата. Вярвам на момчетата", коментира Димитър Димитров.