0

А рда постигна обрат с 2:1 у дома срещу Ботев Пловдив и запази шансове за седмото място в Първа лига, даващо право на бараж за евротурнирите.
В 7-ата минута Радослав Цонев опита да се разпише от фаул, но Георги Аргилашки се справи с опасността.

Точно 11 минути след това удар с глава на Мартин Секулич беше спасен от Анатоли Господинов, след точно половин час игра опит за гол на Виктор Генев беше блокиран.

Десет минути преди почивката Антоан Бароан шутира, Господинов отби, но Мартин Секулич отблизо с добавка откри резултата.

Арда започна по-силно след почивката и веднага потърси изравнителен гол. В 51-вата минута Преслав Боруков шутира от далечна дистанция, а топката премина на близо до дясната греда на вратата на гостите.

По-силната игра за домакините доведе до изравняване в 62-ата минута, когато Светослав Ковачев центрира на втора греда, където Светослав Иванов върна назад към дузпата, а там Ковачев със силен шут закова 1:1.

По-малко от 150 секунди след това Радослав Цонев центрира от корнер на близкия дирек отново Светослав Ковачев засече неспасяемо топката от въздуха – 2:1 за домакините.

До края на двубоя Арда имаше предимство и Преслав Боруков и Цонев пропуснаха да направят успаха за домакините по-изразителен.

"Жълто-черните" са на десето място след последния мач на треньора Бруно Балтазар.

Арда е на осма позиция и изостава на 5 точки след Славия. Двата отбора ще си оспорват правото да играят плейоф за класиране в Лигата на конференциите.

Бруно Балтазар каза след последния си мач начело на Ботев, че го стопля отношението на играчите му. "Играхме страхотно първо полувреме и не дадохме шансове на Арда да ни застраши. В такива двубои трябва да реализираме повече попадения. Важно беше да не допускаме ранен гол. Не успяхме да се върнем след двете бързи попадения.

Знам какво мога да правя и кой съм. Моите футболисти усещат това и реакцията им го доказва. Най-важното, което ще отнеса с мен, е отношението на играчите. Те знаят за моето отношение към тях. Това е един отбор, който е заедно като колектив.

Най-важното нещо в момента е Ботев. Знам кое е най-доброто за клуба и най-доброто за мен. Стиснахме си ръцете с ръководството. Някои хора смятат, че виновникът за представянето на отбора съм аз. Това е времето, в което трябва да си тръгна.

След случилото се миналата седмица казах на играчите, че искам да бъда с тях до самия край. Целта ми беше футболистите да бъдат запазени. Решението е тежко, но го взех. Вълнувах се, когато подписах с Ботев. Идеята беше да завършим силно кампанията и да се борим за това седмо място."