0

П ирин за пръв път от началото на сезона дублира победата си.  "Орлетата" взеха своето в дербито с Хебър за оцеляване - 2:0. Този успех дойде веднага след бомбата в Разград - 1:0. Кондраков и Тютюков станаха герои за благоевградчани.

Те се разписаха в рамките на 2 минути през втората част на мача. През първата част пък бе отменено попадение на Преслав Йорданов заради засада.

В 67-ата минута Бенгюзов центрира от корнер, играч на Хебър отби към Дебърлиев. Вратарят се намеси, но бе безпомощен при добавката на Кондраков. След това Тютюков засече с глава центриране на Бенгюзов за 2:0.

В края на срещата гостите останаха и с човек по-малко, след като Камен Хаджиев бе изгонен за втори жълт картон.

Така Пирин вече събра актив от 19 точки, а взе и преднина от победа над Хебър. През есента двата тима направиха 0:0 на "Васил Левски".