М ажоритарният собственик на спонсора на Левски и член на Надзорния съвет на футболния клуб Мило Борисов говори след края днешното редовно отчетно Общо събрание на акционерите. Той беше седнал на първия ред в залата в сектор "А" на стадион "Георги Аспарухов", редом до изпълнителния директор Даниел Боримиров и мажоритарния собственик и президент на "сините" Наско Сираков.
"Мисля, че мина гладко събранието. Нямаше сериозни коментари. Разбира се, имаше хора, които изразиха мнения, имаше въпроси, на които трябва да се дадат отговори", бяха първите думи на бизнесмена, цитирани от БТА..
"Ние си имаме договор с клуба до 2026 година. Изпълняваме го и даже го преизпълняваме. От тази гледна точка, този въпрос не подлежи на коментар. Разбира се, че имаме интерес. Важното е Левски да постига успехи, надяваме се да постигне още по-големи. Всичко е въпрос на бъдеще и на варианти, които ще коментираме, когато изтече настоящият договор", добави той по повод слуховете, че друга фирма ще стане спонсор на Левски.
"Финансово клубът стои добре. Това, което и днес се изнесе като одитивен резултат, е, че реализира много добри финансови резултати. Тази година също се надяваме, още повече, че има евротурнири, знаете, клубът ще участва. Има големи възможности да се генерират допълнителни средства от тях. Както и от трансфери", добави Борисов.
Левски е на нетна печалба от 14,7 млн. лв. за миналата година, но дивиденти на акционерите от нея няма да бъдат раздавани.
"Това е нещо, което се разпределя към акционерите. В случая те изявяват желание да не разпределят печалбата и да получават дивидент. Съответно тези средства биват пренасочени в покриване на загуби и използването им евентуално за закупуването на нови активи, нови футболисти. Това са неща, които предстоят. Всяко управление може да се гледа от няколко страни. Най-важното са резултатите. Нека погледнат резултатите, да ги видят и да преценят доколко критиките към клуба са адекватни. Представянето на отбора на спортно-техническо ниво е тема, която винаги е дискусионна. То зависи от много фактори, които невинаги определят техническото състоянието на клуба. В това число съдийство и други фактори. Аз съм на мнение, че клубът се управлява в момента, предвид обстоятелствата, по един добър стопански начин. Това, че се изплатиха задълженията по главница към НАП за такъв кратък период показва, че финансовата дисциплина е на добро ниво. Всички останали показатели по управлението също са на добро професионално ниво, от моя гледна точка. Критиките винаги са добре дошли, за да могат да бъдат адекватен коректив. Ако някъде се допускат грешки, което също е възможно, тъй като няма безгрешно управление. Всяко едно действие може да се сгледа и от едната, и от другата страна. Но накрая резултатите показват", обясни Борисов.
"Аз имам дълбоко уважение към патрона на клуба. Това е български национален герой и един от малкото, който заслужава такова уважение. Второ, клубът има вече 111-годишна история и не на последно място, това е клуб, който има огромна фенска аудитория и от чисто бизнес гледна точка за нас това има съответния смисъл като спонсор и рекламодател", завърши Мило Борисов.