0

Л удогорец се наложи убедително над Берое с 5:0 в късния неделен мач от кръга в Първа лига. Шампионите, ближещи рани от 1:4 с Аякс в четвъртък, вкараха два преди почивката чрез Франко Русо и капитана в този мач Бърнард Текпетей, а през втората част точни Якуб Пиотровски и резервите Кайо Видал и Спас Делев. Така петима различни играчи вкараха за успеха.

"Орлите" за трети път пред сезона постигат победа с 5:0, като първите два пъти беше при домакинство на Етър и гостуване на Ботев във Враца. Но тези петици не могат да прикрият и шестте загуби във всички турнири, от които само една в Разград, но най-голямата от всички: 1:4 от Аякс.

Треньорът Петев направи няколко промени в състава си в сравнение с мача с Аякс преди няколко дни, като на резервната скамейка останаха капитанът Кирил Десподов, вратарят Серджио Падт и Клод Гонсалвеш.

В 19-ата минута Иван Йорданов центрира от корнер, а непокритият защитник Франко Русо с глава насочи необезпокояван топката с долния десен ъгъл на вратата на Родриго Ачинели за 1:0.
След половин час игра Берое отново сбърка при изнасянето на топката, Франсиско Сон подаде на Бърнард Текпетей и капитанът технично удвои 2:0.

В 66-ата минута Клод Гонсалвеш открадна топката от защитник на Берое и подаде на Якуб Пиотровски, който се разписа от точката за дузпа.

Малко по-късно резервата Кайо Видал вкара хубаво попадение за "орлите". В 84-ата минута се отчете и Спас Делев директно от пряк свободен удар, като топката мина покрай хлабавата стена.

С трите точки Лудогорец вече се изкачи на четвърто място в класирането, като вече изостава само на точка зад Берое, но има и мач по-малко в актива си.

Първа лига, седми кръг, неделя:

Лудогорец - Берое                        5:0 (2:0)

голмайстори: 1:0 Франко Русо 19, 2:0 Бърнард Текпетей 30, 3:0 Якуб Пиотровски 66, 4:0 Кайо Видал 74, 5:0 Спас Делев 84

Етър - Ботев Пловдив                     1:2 (0:0)
голмайстори: 0:1 Ивелин Попов 66, 1:1 Николай Янков 73, 1:2 Антоан Бароан 89