0

О тборът на Крумовград постигна четвърта поредна победа в Първа лига, след като се наложи с 2:0 при гостуването на Локомотив София. Тя идва след 1:0 над Берое като домакин, 3:0 с ЦСКА 1948 в Бистрица и 2:1 над Ботев Пловдив на тренировъчната база в Коматево на „канарчетата“, където новакът допусна единствения гол във вратата си в последните 4 кръга.
Първият удар на стадиона на Локомотив София нанесе Серкан Юсеин в 19-ата мин., а Александър Колев доуби „железничарите“ за 2:0 в 95-ата мин.

Крумовград изигра отличен мач на стадиона в столичния квартал "Надежда", като треньорът на тима Станислав Генчев бе подготвил отлично своите играчи за стила на игра на бившия му отбор Локомотив.

Крумовград поведе в 19-а минута с гол на Серкан Юсеин, който засече центриране на Димитър Тонев.

Юсеин можеше да вкара и втори гол, но Любенов спаси удара му от фаул в 65-а минута.

Локомотив атакуваше хаотично, но също имаше своите ситуации. Симеон Мечев на два пъти през втората част пропусна - първо вратарят Янко Георгиев спаси удара му, а в 86-а минута Мечев не успя да намери рамката на вратата от границата на наказателното поле.

В последните секунди на добавеното време Александър Колев отбеляза втори гол за Крумовград за крайното 2:0.

След четвъртата си поредна шампионатна победа Крумовград е девети с 30 точки.

Локомотив записа осми пореден мач без победа у дома и остава на 13-о място с 22 точки.

Първа лига, 22-ри кръг, неделя:

Локомотив София - Крумовград - 0:2 (0:1)

стадион: Локомотив

Локомотив София: Александър Любенов, Диме Димов, Гонсало Кардосо, Мики Орачев (77-Стефан Ламбезе), Красимир Милошев (46-Димитър Митков), Красимир Станоев, Селсо Рапосо (61-Стив Траоре), Антони Иванов (77- Диого Тешейра), Валентин Николов (61-Бруно Франко), Симеон Мечев, Карлос Франса

Крумовград: Янко Георгиев, Божидар Кацаров, Матей Шимич, Клайдер Машедо, Момчил Цветанов (46-Джуниет Али), Вячеслав Велев, Ренан (65-Жак Пехливанов), Диего Рапосо (46-Октай Юсеин), Димитър Тонев (90+2-Калоян Пехливанов), Серкан Юсеин (87-Патрик Луан), Александър Колев

от събота:
Локомотив Пловдив - Хебър Пазарджик - 1:2 (1:0)
голмайстори: 1:0 Христо Иванов 10, 1:1 Марк-Емилио Папазов 51, 1:2 Шейх Диаманка 90+12
червен картон: Ангел Лясков 90+8 (Локомотив)

Черно море - ЦСКА-София - 1:0 (0:0)
голмайстор: 1:0 Живко Атанасов 88
червени картони: Фернандо Каранга (ЦСКА) 72, Мазир Сула (Черно море)  84

Левски - Арда - 4:0 (3:0)
голмайстори: 1:0 Марин Петков 9, 2:0 Патрик-Габриел Галчев 33, 3:0 Фабио Лима 44, 4:0 Джавад ел Джемили 50
червен картон: Милен Стоев 52 (Арда)