0

Н овакът Спартак Варна продължава със силното си представяне в Първа лига, като този път „соколите“ надвиха 1:0 „канарчетата“ от Ботев на тренировъчното им игрище.
Мачът се игра на базата на „жълто-черните“ в пловдивския квартал „Коматево“ заради лошото състояние на тревното покритие на стадион „Христо Ботев“, а единственият гол в срещата бе дело на Ахмед Ахмедов, който бе точен в 69-ата минута с шестото си попадение до момента.

Домакините завършиха срещата с човек по-малко на терена заради втори жълт и съответно червен картон на Никола Илиев, който бе изгонен от игра в четвъртата минута от добавеното време на мача.

С успеха Спартак събра актив от 13 точки и временно се изкачи на второто място в класирането, като се откъсна на 3 точки пред „канарчетата“, които продължават да делят третото място с отборите на Берое и Черно море.

Двубоят започна с едноминутно мълчание в памет на бившия футболист на Ботев (Пловдив) Георги Аврамов, който в понеделник почина внезапно едва на 40-годишна възраст.

В 22-ата минута старши треньорът на Ботев Душан Керкез трябваше да направи принудителна смяна. Самуел Акере получи травма в рамото и бе заменен от Никола Илиев.

Във втората минута от добавеното време на първата част попадение на домакините бе отменено заради засада. Константинос Балоянис центрира от пряк свободен удар към Сирики Диабате, той свали с глава към Алекса Мараш и от няколко метра централният нападател на Ботев порази опразнената врата.

След близо 4-минутно преразглеждане на ситуацията с помощта на системата ВАР голът бе отменен заради нередовна позиция на Диабате.

Десет минути след началото на втората част играчите на Душан Керкез отново бяха близо до откриване на резултата. Балоянис намери Никола Илиев, който обаче с глава стреля встрани.

В 69-ата минута футболистите на Александър Томаш излязоха напред в резултата. Антонио Вутов получи на левия фланг, оттам центрира към Ахмед Ахмедов, който изпревари Диабате и от трудна позиция с левия крак би неспасяемо в горния десен ъгъл за 0:1.

Домакините пък завършиха срещата с човек по-малко на терена заради втори жълт и съответно червен картон на Никола Илиев в четвъртата минута от добавеното време.