0

С партак Варна и Локомотив София изиграха изключителен двубой на „Коритото“, в който „соколите“ стигнаха до трите точки след обрат от 0:2 до 3:2 в последната минута от редовното време.

Мачът стартира прекрасно за Локо София в дебюта на Антон Велков като треньор на столичани, след като Красимир Станоев откри след само две минути игра. Анисе Бру пък удвои актива на Локо 11 минути по-късно. Така „железничарите“ овладяха контрола на двубоя, но в 28-ата Кристиан Илич намали пасива на „соколите“.

Положенията през второто полувреме продължиха с бясно темпо, а след точно час игра голмайсторът на Спартак – Ахмед Ахмедов, изравни паритета.

Домакинските фенове трябваше да изтраят до 90-ата минута под проливния дъжд във Варна, когато Ивей Ромееш донесе трите точки за „соколите“, пращайки ги екстаз.

Победата прати Спартак Варна на четвъртото място във временното класиране на Първа лига и тимът вече има 21 точки, докато Локо София е 14-и с 10 точки.

Въпреки това бъдещето на „соколите“ остава несигурно, след като босът Павлин Николов обяви, че това ще е последният мач, за който дава средства.