0

С ептември направи огромна издънка по пътя си към завръщането в елита. Играчите на Николай Митов загубиха с 0:2 като домакин от Струмска слава в мач от 32-ия кръг на Втора лига. Попаденията паднаха през втората част, като първо Цветомир Вачев откри в самото началото на полувремето след като получи добро подаване на чиста позиция. След това пък самият Вачев асистира на Антонио Ласков за втория гол.

По този начин Спартак Варна официално стана шампион на ешелона, след като тимът от Драгалевци вече не може да го достигне. Септември остава с 59 точки, докато “соколите” са с 66 към момента. Освен това домакините вече поставят под съмнение и промоцията си в елита, тъй като при победа на Марек утре срещу Добруджа, дистанцията между дупничани и Септември ще стане само две точки. В последните си два мача Септември има да гостува на Монтана, който също дебне за възможност за завръщане в елита чрез бараж и домакинство на правещия финален спринт за спасение Черноморец Балчик.