0

С гол във втората минута на добавеното време Спартак Варна изтръгна победа с 2:1 като гост на Етър в дербито на 34-ия кръг на Втора лига.
С успеха варненци се върнаха на върха в класирането с равни точки със Септември София и мач по-малко. Етър е трети в таблицата с 59 точки.

Етър поведе с гол на панамеца Ивей Ромееш в 47-а минута, а Виктор Митев изравни за Спартак в 68-а минута.

Домакините останаха с човек по-малко в 83-а минута, когато Мариян Иванов бе изгонен за втори жълт картон.

21-годишната резерва Лаур Кицану, младежки национал до 21 г. на Молдова, донесе трите точки за Спартак с гол в добавеното време на срещата.

Срещу съдийството изригна треньорът на загубилите Веселин Великов. „Вместо да вкараме втори гол, чиста дузпа за нас, Спартак изравни от нищото. Вторият жълт картон беше върхът на сладоледа. Съдийството беше под всякаква критика”, заяви Великов.

„Аршинът му не беше еднакъв за тях и за нас. Преди изравнителния гол има дузпа, след това фал. Съдийството не беше на висота.
Вече четвърта загуба. Трябва да се справим, ще бъде трудно. Ще се отрази много загубата. Напрежението е в нас, но имаме още някакъв шанс да сме в Топ 3. Вече става трудно за първото място”, добави той.

Треньорът на Спартак Варна - Васил Петров, похвали характера на отбора си, който трябваше да догонва в резултата. „Последните два мача бяха най-важните за нас. Уникално е това, което се случва. Благодаря на феновете и футболистите. Няма какво да кажа, много съм щастлив“, каза Петров.

„Чисто футболно, първото полувреме стояхме много добре, имахме нашите положения. Второто полувреме започна с леден душ и може би ни трябваше характер, за да се върнем в мача и да обърнем резултата. Със сигурност много повлия ранният гол. Видях едно схващане в момчетата, но въпреки това  имахме възможности да вкараме и при 1:0, и при 1:1. Но това е футболът.

Преследваме промоция, радвам се, че стана футболен празник и феновете на двата тима допринесоха за това. Трябва да има повече такива мачове. Пожелавам късмет на Етър, дано и те се завърнат в елита, заслужават го. Само такива мачове с много публика трябва да има”, заяви Петров.

от петък:
Ботев II (Пловдив) - Струмска слава 1927 (Радомир)     1:1 (1:1)
 класиране:
 1 Спартак 1918 (Варна)                32  20   5   7   58-33    65
 2 Септември (София)                   33  20   5   8   72-33    65
 3 Етър (В. Търново)                   32  18   5   9   62-37    59
 4 Хебър (Пазарджик)                   32  18   4  10   44-31    58
 5 Монтана                             33  15  10   8   37-29    55
 6 Миньор (Перник)                     32  15   9   8   39-32    54
 7 Струмска слава (Радомир)            33  15   8  10   38-32    53
 8 Лудогорец II (Разград)              32  15   7  10   61-44    52
 9 Марица (Пловдив)                    32  13   7  12   46-40    46
10 Спортист (Своге)                    32  12   6  14   31-40    42
11 Литекс Ловеч                        32  11   8  13   37-37    41
12 ЦСКА 1948 II                        32  11   7  14   45-43    40
13 Добруджа 1919 (Добрич)              32   8  12  12   30-40    36
14 ОФК Созопол                         32   8  12  12   35-46    36