Л евски отбелязва днес 85 години от рождението на незабравимия Никола Котков.
Ето какво написаха "сините" в клубния сайт:
"Роден на 9 декември 1938 година в София атакуващият футболист играе за Локомотив София (1956-1968), ЖСК Славия (1969) и Левски (1969-1971).
Има 322 мача и 163 гола в "А" група (46 мача с 25 гола за Левски). Двукратен шампион на страната през 1964 с Локомотив и през 1970 с Левски, носител на Купата на Съветската армия през 1970 и 1971 г. със „сините“.
Има 26 мача и 12 гола за "А" националния отбор (1961-1969), за "Б" националния тим има 10 мача и 8 гола, за младежкия има 7 мача и 5 гола, а за юношеския национален отбор има 16 мача и 8 гола. Европейски шампион за юноши през 1959 г.
Участва на СП-1966 в Англия (играе в мача срещу Унгария). В евротурнирите има 11 мача и 10 гола (6 мача и 7 гола в КЕШ - 2 мача за Левски и 4 мача със 7 гола за Локомотив и 5 мача с 3 гола за Левски в КНК). "Заслужил майстор на спорта" от 1967 г.
През 1964 г. е избран за Футболист номер 1 на България. Невероятен нападател притежаващ ненадминат по силата си точен удар с левия крак, техничен, с точни подавания. Брилянтен изпълнител на преки свободни удари и корнери, при които неведнъж топката директно е влизала в противниковата врата.
Един от любимците на българската публика, изключителен джентълмен, отличаващ се с коректност на терена. Печели купата за индивидуално спортсменство през 1970 г.
Загива на 30 юни 1971 г. заедно със „синята“ легенда Георги Аспарухов в автомобилна катастрофа.
„Ръководството, футболистите и служителите на ПФК Левски изразяват своя дълбок поклон пред паметта на големия и незабравим Никола Котков“.
Левски отбеляза 85 години от рождението на един от знаковите български футболни синове
Никола Цолов: Ще се върна по-силен от всякога, почивката ще ми бъде от полза

Левски пусна ново мобилно приложение за феновете. Всяко място на „Герена“ има значение, обявиха "сините"

Ювентус прати нападател в Лион, Опенда ще играе под наем във Франция

Българският женски отбор на сабя е 14-и на световното по фехтовка след победа и загуба

Христо Янев: Искам стадионът да бъде врящ котел за Карабах
ХВЪРЛИ БОМБАТА! Геро: Вече съм парясник. Актьорът се разведе след 18 години семеен живот

Мицкоски: Няма да подписваме капитулации и празни листове хартия. Брюксел трябва да прецени дали РСМ заслужава членство в ЕС, заяви премиерът в Скопие

Сделка за милиони: Китайски ракети ще пазят Иран. Връзките между страните се задълбочават

Асен Василев: Президентството е пресслужба на правителството. Йотова се превърна в говорител на Радев, заяви лидерът на ПП

СПЕШНО: Вдигнаха медицинския хеликоптер заради 10-годишно дете. Момчето е в тежко състояние, транспортирано е от Бургас в Пловдив
Тръмп за Иран: Ще ги ударим здраво! Ще си получат заслуженото, отсече президентът на САЩ

На косъм от хранителен кошмар! Спряха 19 тона опасно пилешко. Икономическа полиция предотврати пускането на пазара на месо, забранено за човешка консумация

Йотова отказа да наложи вето на Бюджет 2026 и го обнародва. 69 становища са постъпили в президенството (ВИДЕО)

Бой и стрелба в Благоевград, полицията накрак! Гонитба, викове и псувни събудили съседите

МОН публикува третото класиране за прием в 8 клас. Записването ще е на 30 юли
Патриархът забрани на отец Никанор да проповядва! Пратеници не открили архимандрита, уведомили го за тежкото наказание по телефона

Бурак Челик е чист като сълза, няма следа от дрога! Размаха отрицателни резултати от теста за наркотици, благодари на семейството си за подкрепата

Гл. ас. д-р Иван Неделчев: Здравословното отслабване обикновено е между 0,5 и 1 килограм седмично. При силно замайване, гадене и главоболие тренировката трябва да бъде прекратена

НЕВЕРОЯТНО! Откриха останки на мамут у нас. Любопитната находка се появи край русенско село
