0

Л евски постигна измъчена, но сладка победа над Ботев (Враца) с 1:0 в петия кръг от първенството.

В герой за "сините" се превърна 17-годишният юноша Преслав Бачев, който влезе през второто полувреме и се разписа в самия край на мача с неспасяем шут с левачката отблизо.

Треньорът на Левски Николай Костов бе направил четири промени в сравнение с гостуването на Апоел Беер Шева. На местата на Уелтън, Дарлан, Марин Петков и Келиан ван дер Каап започнаха като титуляри Ивелин Попов, Джавад Ел Джемили, Патрик-Габриел Галчев и Асими Фадига.

Интересно бе, че капитанът Андриан Краев игра като централен защитник редом до Кордоба, а Роналдо действа като ляво крило на мястото на Уелтън.

В 29-ата минута Ботев направи първата си добра многоходова атака, която обаче завърши с неточен шут на Чавдар Ивайлов.
Веднага след това Момчил Цветанов и Красимир Тодоров се озоваха сами срещу вратаря на Левски Пламен Андреев, като дори успяха да го излъжат, но Тодоров се забави с шута и след рикошет в Цунами топката излезе в корнер.

Треньорът на "сините" Костов направи три промени още на почивката, като в игра влязоха Асен Чандъров, Уелтън и Илиян Стефанов на местата на Ивелин Попов, Галчев и Рикардиньо.

Малко по-късно и юношата Преслав Бачев замени Асими Фадига.

Левски стигна до победата в 83-ата минута. Тогава Хосе Кордоба се включи добре в атаката за комбинация отляво с Уелтън, панамецът центрира, Кавдански, хванат в крачка, нагласи топката на Преслав Бачев, разписал се с мощен шут отблизо.

До края на мача Ботев се опита да стигне до попадение, а Левски пропусна две-три възможности за бързи контраатаки.

Със спечелените точки "сините" се изкачиха временно на третото място в класиране.

В четвъртък Левски посреща Апоел Беер Шева в реванша от третия кръг на Лигата на конференциите, а следващата седмица тимът посреща Пирин. Ботев (Враца) ще бъде домакин на ЦСКА-София след седмица.

Левски - Ботев (Враца) 1:0 (0:0)
Ст. "Виваком Арена - Георги Аспарухов"

Левски: Пламен Андреев, Патрик-Габриел Галчев (46 - Уелтън), Андриан Краев, Хосе Кордоба, Вандерсон Цунами, Асен Митков, Асими Фадига (57 - Преслав Бачев), Ивелин Попов (46 - Асен Чандъров), Джавад Ел Джемили, Роналдо (88 - Кристиан Димитров), Рикардиньо (46 - Илиян Стефанов)

Ботев: Федерико Бариос, Мартин Кавдански, Луис Фелипе, Момчил Цветанов, Красимир Тодоров (71 - Малко Мажуга), Чавдар Ивайлов (90+2 - Жан Пиер да Силва), Стефан Велев, Браян Мендоса (90+2 - Иван Нешков), Даниел Генов (90+2 Петър Кепов) Едуардо Кунде, Браян Переа (81 - Мартин Смоленски)

голмайстор 1:0 Преслав Бачев 83