0

Ц СКА и Черно море завършиха наравно 1:1 на стадион "Българска армия" в мач от седмия кръг на първенството.Това бе третият равен от началото на сезона за "червените", които имат и загуба 0:3 от шампиона Лудогорец.

Дюкенс Назон откри резултата за ЦСКА в 15-а минута, а Влатко Дробаров донесе точка за гостите с изравнително попадение в 77-а минута.

"Червените" продължават колебливите си изяви от началото на сезона и с 9 точки заемат 9-о място.

Черно море пък е без загуба и заема второ място със 17 точки, на две след лидера Локомотив Пловдив.

ЦСКА започна по-мотивирано и владееше инициативата в началото. В 10-а минута Тобиас Хайнц опита удар от воле, но не намери рамката на вратата, а пет по-късно "червените" поведоха. Васил Панайотов от Черно море загуби топката в средата на терена, последва пас на Матиас Фаетон към Дюкенс Назон, който с техничен удар прехвърли вратаря на гостите за 1:0.

Постепенно варненци изнесоха играта в по-предни позиции и застрашиха вратата на Густаво Бусато.

В 31-а минута Алекс Фернандес стреля с глава, но Бусато изби. Пет минути преди почивката Матеус Машадо бе изведен в добра позиция, но Бусато отново спаси.

След почивката Черно море продължи да бъде по-активен и да търси изравнителен гол.

ЦСКА чакаше своя момент на контраатака и успя да организира такава в 66-а минута, когато Жираир Шагоян бе изведен сам срещу вратаря, но се засуети и Иван Дюлгеров успя да спаси.

Малко по-късно "червените" пропуснаха чисти ситуации за гол. Най-напред Дюлгеров спаси удар на Назон, а след това Дробаров изби пред голлинията след шут на Хайнц. При последвалия ъглов удар Амос Юга уцели греда с глава, а Християн Петров не успя да нанесе завършващ удар при добавката.

Пропуските на домакините бяха наказани в 77-а минута, когато след ъглов удар Исмаил Иса свали топката с  глава и Дробаров отново с глава матира Бусато - 1:1.