0

Ц СКА победи Спортист Своге с 2:0 в последната си контрола преди старта на Първа лига. Въпреки успеха, дошъл след голове на Марк-Емилио Папазов и Маурисио Гарсес, момчетата на Саша Илич не убедиха, че са готови за началото на шампионата.

Темпото на игра бе изключително ниско по време на целия двубой, а в конкретни моменти втородивизионният тим дори бе по-добрият на терена. "Червените" допуснаха твърде много брак в играта си и само късметът опази мрежата им суха след редица индивидуални грешки.

ЦСКА доминираше през първото полувреме срещу Спортист, но стигна до гол едва в 41-вата минута. Калоян Кръстев стреля със задна ножица и Ивайло Василев отклони удара в страничната греда, след което топката попадна на пътя на Станислав Шопов. Силният шут на новото попълнение на "червените" също бе спасен от стража на Спортист, който обаче не успя да улови топката при последвалото центриране в наказателното поле. От това се възползва Марк-Емилио Папазов, който бе точен за 1:0.

Георги Николов пропусна първото чисто положение за Спортист в началото на второто полувреме, а в 55-ата минута ЦСКА вкара втори гол. Асен Дончев центрира пред вратата на гостите и Маурисио Гарсес засече топката за 2:0.

Централната трибуна на "Армията" бе сравнително пълна с фенове на "червените", дошли да видят официалното представяне на състава и треньора Саша Илич, но сектор Г остана празен заради обявените от ултрасите бойкот.

ЦСКА - Спортист Своге - 2:0 (1:0)

Голмайстори: 1:0 Марк-Емилио Папазов 41, 2:0 Маурисио Гарсес 55

Стартов състав на ЦСКА: Густаво Бусато, Християн Петров, Амос Юга, Иван Турицов, Брадли де Нойер, Тибо Вион, Жеферсон, Лазар Туфегджич, Станислав Шопов, Марк-Емилио Папазов и Калоян Кръстев.

Стартов състав на Спортист: Ивайло Василев, Сами Пилер, Борислав Стойчев, Богдан Костов, Галин Ташев, Александър Бастунов, Йоан Маринов, Илия Русинов, Кирил Янакиев, Ариф Ферадов и Георги Николов.