0

Л евски ще има задача, граничеща с невъзможното, за да постигне краен успех при визитата си на Айнтрахт Франкфурт. След достойното 1:1 на „Васил Левски“, сега се задава тежък двубой на „Дойчебанк арена“. „Сините“ ще имат нужда да направят поне толкова силен мач,колкото първия, а може би и на още по-добър, за да се надяват на елиминиране на своя опонент.

Историята на тимът в турнирите показва, че мисията не е толкова невъзможна. От подобна позиция – равенство след първия мач, „сините“ са успявали да излязат крайни победители, включително и веднъж срещу германски отбор. Става дума за историческият им успех срещу Щутгарт през 1984 година. Първият мач на „Герена“ завършва, както този с Айнтрахт – 1:1. „Швабите“ са актуални шампиони на Германия, а и жадни за мъст, след като година по-рано „сините“ ги елиминират след 1:1 на немска земя и 1:0 в реванша на „Васил Левски“. През 1984 г. след 1:1 на „Герена“ Левски изиграва изключително силен мач на Некарщадион“ и стига до заветното 2:2, което да го класира напред.    Нашите не ги спира и това, че още през първото полувреме те се озовават в ролята на догонващи. Първо Ники Илиев вкарва с глава за 1:1 след фаул отляво, изпълнен от Емил Спасов. След почивката пък Пламен Цветков оформя крайното 2:2 със страхотен шут от въздуха, дошъл след центриране от фланга на Мишо Вълчев с външен фалц. До края Левски пропуска един шанс дори да спечели с 3:2, но и това 2:2 му отваря пътя към осминафиналите. Този мач е сериозен претендент за един от най-силните в историята на клуба на чужд терен.