0

Ц арско село и Ботев Враца завършиха 1:1 в ключов мач за оцеляването в Първа лига. Двата гола паднаха в самото начало и в същинския край на мача.

Във втората минута Браян Переа изведе врачани напред, а в последната минута от редовното време Венци Христов възстанови равенството.

И двата тима завършиха срещата с човек по-малко, след като първо Жереми Петрис, а след това и Антонио Георгиев получиха червени картони.

Гостите се възползваха от първата добра възможност и откриха резултата още във втората минута. Ндиае допусна ужасяваща грешка в опит да върне топката към свой съотборник и я подари на Браян Переа, който с красив прехвърлящ удар от далечна дистанция откри резултата.

В заключителните минути на двубоя Костадин Ничев влезе грубо в краката на противник в наказателното поле и подари дузпа на "царете", която бе успешно реализирана от Венцислав Христов.

Така двата тима взеха по точка, с което положението им остана същото. "Царете" са последни с 20 точки, а Ботев Враца е предпоследен с 23.