0

Л окомотив Пловдив победи с минималното 1:0 втородивизионния Хебър в последната си контрола преди подновяването на Първа лига. Двубоят се проведе на стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик.
Единственото попадение в мача беше дело на Парвиз Умарбаев. Неофициален дебют за „смърфовете“ направи Преслав Боруков, който е най-новото попълнение в тима на Александър Тунчев.

Днешната проверка беше седма за Локомотив Пловдив. Преди нея тимът записа четири победи, едно равенство и една загуба.

Градският съперник Ботев Пловдив завърши 2:2 с Марица  в последната контрола на двата тим преди подновяването на шампионата. "Жълто-черните" поведоха в 18-ата минута с гол на Джеймс Ето'о. Мариян Тонев изравни в 53-ата от дузпа. Малко по-късно Дилан Мертенс изведе домакините напред, преди Валери Домовчийски да изравни 20-ина минути преди края на редовното време.