0

С лавия и Арда не се победиха на старта на седмия кръг в efbet Лига, завършвайки 1:1 в оспорван мач, играл се на стадион „Александър Шаламанов“.

Арда удари по „белите“ след по-малко от две минути игра, когато Станислав Иванов изведе тима от Кърджали напред в резултата. В хода на първото полувреме хората на Александър Тунчев направиха куп големи пропуски и дори уцелиха гредата на Тонислав Йорданов, но двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 за Арда.

През втората част играта на столичния тим леко се подобри и „белите“ започнаха да създават положения. В 72-ата гол на Ертан Томбак беше отменен поради игра с ръка в градежа на нападението от Куентин Зеедорф, но седем след това столичани изравниха след гол от дузпа на Иван Минчев.

Равенството увеличи актива на двата тима с по една точка, като Арда е осми с 10, докато Славия е девети с осем точки.