0

Н овакът във Втора лига Крумовград вече се изкачи на първото място в класирането след победата с 1:0 над Етър във Велико Търново, с която бутна от върха именно „болярите“.

Това бе и трета поредна победа на тима при новия треньор Велислав Вуцов. Той получи жълт картон в добавеното време на мача.

Единственото попадение за успеха на гостите вкара халфът Ахмед Осман в 47-ата минута, когато, изведен зад гърба на защитата от Джунейт Яшар, с деснячката препарира вратаря на Етър Станислав Нисторов. Това бе четвърто попадение за 36-годишния Осман от началото на сезона.

А мачът продължи пред камерите на „Диема Спорт“ с изказванията на двамата треньори. Първи бе този на домакините Емануел Луканов. „Аз не мисля, че този мач беше равностоен. На хиляда процента съм убеден“, започна Луканов.

„В кавички казвам - беше извършена кражба за 0:1, една единствена ситуация за Крумовград и ни победиха. Както виждате, ние цял мач натискаме, цяло първо полувреме, имахме ситуации, а те с една ни взеха мача - това е абсолютна кражба. Така играят играят последните 3-4 мача, печелят с 1:0, стабилни са", бе анализът на Луканов.

Чул какво каза колегата му от Етър, Вили Вуцов не остана длъжен и пое подадената ръкавица в своя типичен стил.

"Хубаво е, когато се играят мачовете да сме тук, а да не сме на екскурзия. Него (Луканов – бел. Ред.) явно го е нямало тук между 17 и 19 часа“, подхвана Вуцов.

„Не се сещам те да са имали чисто положение, колко е часът сега? До полунощ да играем, няма да ни вкарат гол. Етър натискаха топката, Етър, някакви въздушни балони - това е футбол от археологическото време.

Имахме греда през първото полувреме, затова не ми е приятен този неверен анализ. Поздравявам моите момчета, имахме план и това план беше изпълнен на 100 процента.
Нека тези, които ни смятат за еднодневка, вече погледнат на нас с друго око. Коефициентът за нас в две букмейкърски къщи беше шест. Обадих се на някои приятели, казах им да залагат за двойка и да си гледат кефа", отсече Вуцов.

Втора лига, 14-ти кръг, петък:

Етър (Велико Търново) - Крумовград - 0:1

Утре от 16:00 часа: Витоша (Бистрица) - Янтра (Габрово), Спортист (Своге) – Созопол, Беласица (Петрич) - Марица (Пловдив), Миньор (Перник) - Дунав (Русе), Струмска слава (Радомир) - Спартак (Плевен);

В неделя от 16:00 часа: ЦСКА 1948 II - Литекс (Ловеч)

В понеделник от 16:00 часа: Ботев II (Пловдив) - Добруджа (Добрич), Монтана - Лудогорец II.

14. Янтра 2019           13    3 6 4    9:12    15
15. Миньор               13    3 5 5    15:15   14
16. Созопол              13    3 3 7    10:24   12
17. Добруджа 1919        13    3 3 7    16:20   12
18. Ботев Пд II          13    2 3 8    6:18     9