0

С лавия изпусна да победи у дома Ботев Пловдив, който измъкна 2:2 с гол на привлечения от Хебър през зимата голмайстор на Първа лига Георги Николов. Той влезе в 71-ата мин. и в 87-ата вкара за 2:2.

„Два месеца вече съм в отбора и мисля, че достатъчно бързо се адаптирах. Надявам се да продължа да бележа редовно голове и да си изпълним целите“, заяви пред камерата на "Диема Спорт" Николов.

“Мисля, че Ботев е отборът на народа. Ще давам всичко от себе си за клуба”, заяви 21-годишният врачанец Георги Николов, който е тръгнал от школата на Левски.

Славия откри в деветата минута с гол на Тони Тасев от дузпа, свирена от рефера Чинков за удар в ръката на Ехидже Укаки.

Три минути след почивката юношата на „белите“ Янис Карабельов с глава изравни 1:1  след центриране на Ивелин Попов. Голмайсторът не се израдва при попадението срещу родния си клуб.

В 51-ата минута Тони Тасев стреля от дистанция, получи се рикошет и топката влезе във вратата на гостите, след като излъга вратаря Матвей Игонен: 2:1.

Три минути преди изтичане на редовното време влезлият като резерва Георги Николов изравни след асистенция на Дилан Мертенс.

В допълнителните минути Ерол Дост си изкара два жълти картона в рамките на една ситуация, в която извърши нарушение и след това репликира главния съдия Волен Чинков.

Новите попълнения на столичани Исак Соле и Ивайло Марков направиха официален дебют с бялата фланелка.

Първа лига, 23-ти кръг, събота:

Славия - Ботев Пловдив       2:2 (1:0)
Ст. „Александър Шаламанов“, София

Славия: Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Велко Йеленкович, Ивайло Марков Венцислав Керчев, Кристиян Стоянов (63-Емил Мартинов), Ерол Дост, Иван Минчев (77-Исак Соле), Галин Иванов (90-Емил Стоев), Тони Тасев, Владимир Николов

Ботев Пловдив: Матвей Игонен, Ехидже Укаки, Джеймс Ето'о, Самюел Акере, Антоан Конте, Антонио Перейра, Янис Карабельов (71-Дилан Мертенс), Ивелин Попов,  Мартин Секулич (71-Георги Николов), Константинос Балоянис (85-Фаустас Степонавичус), Атанас Чернев;

голмайстори: 1:0 Тони Тасев 10-дузпа, 1:1 Янис Карабельов 48, 2:1 Тони Тасев 51, 2:2 Георги Николов 87

главен съдия: Волен Чинков

червен картон: Ерол Дост (Славия) 90+3

жълти картони: Ивайло Марков, Владимир Николов, Ерол Дост (Славия), Ехидже Укаки, Джеймс Ето'о, Антоан Конте (Ботев Пловдив)