0

А рда (Кърджали) се наложи с 3:1 над Хебър (Пазарджик) в среща от 10-ия кръг на Първа лига, записвайки трети пореден успех. Така кърджалийци събират 16 точки, колкото има и Левски, и се изкачват на 5-о място.

Тонислав Йорданов, Преслав Боруков и Христо Митев бяха точни за Арда, а Георги Николов върна едно попадение за пазарджиклии, които търпят четвърта поредна загуба. Хебър е на 10-о място с 11 точки.

В първия четвърт час гостите от Пазарджик бяха по-активни, но в 18-ата минута грешка в средата на терена донесе преднина на Арда. Младият Стилиян Тисовски загуби топка от Абубакар Тунгара, той пусна на Тонислав Йорданов, който, сам срещу вратаря, спокойно го прехвърли: 1:0.

Гостите от Хебър пък максимално улесниха Арда, тъй като за цялото първо полувреме не отправиха нито един удар към вратата на Анатоли Господинов.

Пазарджиклии се оживиха второто полувреме и играта им стана по-остра. Настойчивостта им се изплати в 70-ата минута, когато Георги Николов изравни след центриране на Роберт Мазан от левия фланг. Този гол беше и пети за Николов от началото на сезона.

Но само след 6 минути Арда отново излезе напред и голмайстор беше Преслав Боруков. Националният състезател получи асистенция от Тунгара и с едно докосване прати топката в мрежата.

В 85-ата мин. Арда стигна до трети гол, отново изработен от Тунгара. Той изпревари Мартин Михайлов, чукна топката към току-що влезлия Христо Митев и защитникът, този път в центъра на терена, прехвърли излезлия Дебърлиев за 3:1.

Тунгара можеше да покачи след трите си асистенции, но сам срещу вратаря стреля в тялото му от малък ъгъл.

Първа лига, 10-ти кръг, събота:

Арда Кърджали – Хебър 3:1 (1:0)

Стадион „Арена Арда“: 3000 зрители

АРДА: Анатоли Господинов, Мартин Стойчев, Умар Сако, Джелал Хюсеинов, Деян Лозев, Илия Юруков (84 - Пламен Крачунов),
Станислав Иванов (84 - Христо Митев), Абубакар Тунгара, Лъчезар Котев (73 - Радослав Цонев), Иван Тилев (63 - Иван Коконов),
Тонислав Йорданов (63 - Преслав Боруков);

ХЕБЪР: Петър Дебърлиев, Стилиян Тисовски (46 - Карлос Охене), Николай Николаев (41 - Архан Исуф), Мартин Михайлов, Роберт Мазан, Георги Вълчев, Олексий Збун (73 - Марсел Канади), Жоао Сеско (46 - Лазар Марин), Ангел Бастунов, Георги Николов, Николас Пенев (46 - Атанас Кабов).

Голмайстори: 1:0 Тонислав Йорданов 18, 1:1 Георги Николов 70, 2:1 Преслав Боруков 76, 3:1 Христо Митев 85

Жълти картони: Умар Сако (Арда), Георги Николов, Ангел Бастунов (Хебър)

Главен съдия: Георги Юлиянов Иванов (София)

ВАР-съдия: Никола Попов (София)

по-късно днес:
Локомотив (Пловдив) - Славия (София)
Левски (София) - Етър (Велико Търново)

от петък:
Ботев (Враца) - Берое (Стара Загора)      1:0 (0:0)
Голмайстор: Даниел Генов 56

ЦСКА 1948 (София) - Черно море (Варна)    1:1 (0:1)
Голмайстори: 0:1 Атанас Илиев 45+2, 1:1 Видар Кяртансон 73

Ботев (Пловдив) - ЦСКА-София              1:2 (0:1)
Голмайстори: 0:1 Джонатан Линдсет 21, 0:2 Дюкенс Назон 66-дузпа, 1:2 Константинос Балоянис 79