0

У елтън и Асен Митков вкараха късни голове и Левски победи с 2:0 Пирин (Благоевград) като домакин в отложен мач от шестия кръг на Първа лига.

С 15 точки "сините" се изкачиха на трето място в класирането, на седем от лидера Локомотив (Пловдив), който има и мач повече.

Първото чисто положение бе в 14-ата минута и бе за Пирин. Джавад Ел Джемили върна грешно топка към Николай Михайлов, но Юго Комано пресече паса и се озова сам срещу вратаря на "сините". Ударът обаче беше слаб и не затрудни много Михайлов.

За Левски пропуски направиха Рикардиньо, Роналдо и Дарлан, а Асими Фадига почти повтори изпълнението си от мача с Айнтрахт Франкфурт, но от различен ъгъл. Французинът взе топката по дясното крило и стреля към вратата на Пирин, но Максим Ковальов я изби с отличен плонж.

Левски стигна до добра възможност за централния нападател Рикардиньо след десетина минути игра през второто полувреме. Той получи топката в наказателното поле и шутира, но Ковальов пак спаси.

Малко по-късно пък шут на Дарлан извън наказателното поле премина покрай страничната греда.

В 74-та минута отново Фадига имаше шанс да се разпише за Левски. След разбъркване в наказателното поле топката попадна на волето на французина на около 20 метра от вратата, а той стреля без забавяне по земя, но покрай страничния дирек на вратата на гостите от Благоевград.

В 78-та минута борба за висока топка в средата на терена бе спечелена от Александър Дюлгеров, но капитанът на гостите успя само да я удари към собствената си врата. Уелтън пък надбяга двама бранители в бяло и преодоля Ковальов за 1:0.

В 87-та минута Роналдо отвя двама по дясното крило и падна за дузпа, но топката попадна на пътя на Асен Митков. Той стреля с първото докосване и бе точен в далечния ъгъл за 2:0.