0

Ч ерноморец 1919 (Бургас) постигна победа с 1:0 като гост над лидера във Втора лига Септември (София) и събра 10 точки, с които се изкачи в средата на класирането. Септемврийци остават на върха с 15 и две пред Янтра (Габрово), Монтана и Спартак (Варна).

Срещата не предложи кой знае какво футболно качество, като на опитите на Септември за атаки гостите от Бургас предложиха здрава битка по целия терен и борба за всяка топка.

Единственото попадение вкара таранът Живко Петков в 57-ата минута от дузпа, която беше изработена от Даниел Иванов. Младото крило на “акулите“, който дойде от Созопол, наказа грешка на защитата на домакините и беше повален, точно преди да нанесе решаващ удар.

В последната минута на добавеното време домакините от Септември (Сф) можеха да изравнят, но нападателят им Самб Бадара изпусна от два метра с глава на празна врата.