0

Л удогорец и Спартак Вн показаха, че атмосферните условия не може да оказват влияние, когато искаш да играеш добър футбол. Двата тима направиха страхотен мач на "Коритото" за кеф на близо 4000 души. "Орлите" в крайна сметка доминираха с 2:1.

Съперниците си размениха по едно полувреме. Първото бе за гостите, които удържаха натиска на домакините.  Кирил Десподов пък им дада аванс след  асистенция на Игор Тиаго в 8-ата минута.

Малко след това самият Игор се разписа  21-ата минута. След почивката Спартак, който за пръв път бе воден от Димитър Димитров - Херо, се събуди и натисна здраво шампионите. Луан върна интригата в двубоя след красиво попадение в 57-ата минута.

"Соколите" обаче не успяха да стигнат до втори гол, с който да се спасят от загубата, след като удариха греда. Така Лудогорец излезе пред ЦСКА в класирането. "Червените" обаче ще имат възможността да си върнат позицията утре в гостуването на Берое.