0

Б ерое загуби изненадващо от Янтра (Габрово) с 0:1 в последната си контрола преди подновяването на българския шампионат. Единственият гол на спортния комплекс „Берое“ падна в 75-ата минута, като негов автор стана Тони Иванов. Така тимът на Петър Хубчев завършва приятелските си мачове с 4 победи, 2 равенства и 6 загуби.

Участието на старозагорци в Първа лига се подновява на 20 февруари (неделя) с гостуване на Царско село, който загуби с 1:2 предпоследната си контрола срещу Марек днес.

В същото време Славия не успя да победи третодивизионния Балкан (Ботевград) в последната си контрола преди подновяването на шампионата. Двубоят между двата тима завърши при резултат 0:0.

Славия започна по отличен начин мача, като можеше да поведе още в 5-ата минута. Йон Бакеро изведе отлично Мартин Сораков отдясно и той стреля, но топката срещна дясната греда на Костадин Котев.
Малко по-късно "белите" получиха право да изпълнят фаул пред наказателното поле на съперника. Зад топката застана Тони Тасев, който обаче стреля над напречната греда.

След почивката двата тима си размениха по още няколко положения, но до гол така и не се стигна. За сметка на това в 72-ата минута съдията изгони двама играчи на Балкан. Първо Здравко Атанасов отиде да се саморазправя със страничния рефер, което принуди главния арбитър да го прати под душовете. В последвалата суматоха Йордан Атанасов също бе изгонен.