0

Г олмайсторът на ЦСКА 1948 и на първенството ни Ивайло Чочев вкара два гола в полуфиналния реванш за Купата на България с Локомотив София в Бистрица, вторият от които в 117-ата мин. на второто продължение.Крайното 2:2 след 120 минути игра класира "червените" на първия в историята им финал за Купата на България с общ резултат 5:4 (в първия полуфинал ЦСКА победи 3:2).

Продълженията дойдоха след като Локо София взе 2:1 в редовното време, с което общият резултат бе изравнен 4:4.

ЦСКА 1948 падаше 0:2, но избута 2:2 и първи финал за Купата в историята си (ГАЛЕРИЯ)
ЦСКА 1948 Локомотив София полуфинал ЦСКА 1948 Локомотив София полуфинал ЦСКА 1948 Локомотив София полуфинал
110

Локото направи летящ старт и поведе с 2:0 до 18-ата мин. на мача с голове на Дейвид Малембана от фаул в деветата минута и на Селсо Рапосо в 18-ата. В 28-ата мин. Чочев намали от дузпа, отсъдена за игра с ръка.

Първото 15-минутно продължение завърши без голове при постоянен натиск на далеч по-свежия отбор на домакините, докато Локомотив се оттегли в половината си, тъй като футболистите му отпаднаха физически още в редовното време.

Чочев спаси и кожата на треньора на отбора Тодор Янчев, който след 3 мача без победа в първенството призна на пресконференцията преди полуфиналния реванш, че шефовете му може да вземат "мерки", ако пропадането продължи: "Има си ръководство, което ако не е доволно, може да вземе мерки. Не се притеснявам. Един треньор винаги е зависим от резултатите и от своите работодатели".

Купа на България, полуфинален реванш:

ЦСКА 1948 - Локомотив София  - 2:2 след продължения (1:2 в редовното време)

Ст. "Витоша", Бистрица

ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Стив Фуртадо (115-Реян Даскалов), Симеон Петров, Елитон, Ивайло Чочев (120-Емил Ценов), Октавио (78-Парвиз Умарбаев), Георги Русев, Педриньо (46-Бирсент Карагарен), Радослав Кирилов (85-Марио Топузов), Сидклей Перейра, Светослав Диков (78-Алекс Колев)

Локомотив София: Бабукар Гайе, Божидар Кацаров (100-Мартин Райнов), Алан Диас, Ивайло Найденов (46-Бруно Франко), Красимир Милошев, Матеус Дуарте, Селсо Рапосо, Дейвид Малембана, Антонио Вутов (106-Станислав Костов), Юлиан Ненов (61-Димо Бакалов), Карлос Франса (90+2-Марио Петков)

голмайстори: 0:1 Дейвид Малембана 9, 0:2 Селсо Рапосо 18, 1:2 Ивайло Чочев 29-дузпа, 2:2 Ивайло Чочев 117
главен съдия: Георги Кабаков
червен картон: Матеус Дуарте (Локомотив София) 120+3
жълти картони:
- ЦСКА 1948: Елитон, Светослав Диков, Октавио, Парвиз Умарбаев, Ивайло Чочев, Лазар Марин
- Локомотив Сф: Алан Диас, Карлос Франса, Божидар Кацаров, Матеус Дуарте, Димо Бакалов
* ЦСКА 1948 се класира за финала в турнира с общ резултат 5:4, в първата среща 3:2 за ЦСКА 1948

Другият полуфинален реванш е между Лудогорец и Черно море на 11 май от 19 ч. в Разград (първата среща завърши 2:1 за шампионите).