0

Л удогорец завърши лагера в Банско с нова победа. Шампионите надделяха с 2:0 над румънския Университатя Крайова с два южноамерикански гола – бразилски и аржентински.

И в този мач "орлите" не допуснаха гол – в предните контроли те биха на нула Марек и Локомотив (Пловдив) съответно с 1:0 и 3:0.

В двубоя с румънците Лудогорец имаше тотално превъзходство, като изпусна далеч по-изразителна победа.

Бразилецът Кайо Видал откри резултата в 24-ата минута. Той завърши с голов удар добра атака, преминала през Густаво Нонато и Аслак фон Витри.

2:0 направи Матиас Тисера в 68-ата минута. Аржентинецът отбеляза красив гол след отлична асистенция на Кайо Видал.

Лудогорец можеше да отбележи и още попадения, като най-близо до такова беше Тодор Неделев, който след страхотен пробив стреля в аут.

Шампионите подновяват тренировъчните занимания на 4 юли, като до двубоя от квалификациите на Шампионската лига срещу Балкани в Косово ще се подготвят в Разград.

Стартов състав на Лудогорец: Симон Слуга, Игор Пластун, Франко Русо, Марсел Хaйстер, Аслак фон Витри, Клод Гонсалвеш, Мануел Шоу, Густаво Нонато, Матиас Тисера, Кирил Десподов.