0

Н ационалният отбор на България започна европейските квалификации за Евро 2024 по възможно най-нежелания начин. „Лъвовете“ загубиха с 0:1 от Черна гора домакинството си на „Хювефарма Арена“. Единственият и победен гол за гостите реализира Никола Кръстович в 70-ата минута, след като Филип Кръстев сбърка при изнасянето на топката.

В хода на мача футболистите, водени от Младен Кръстаич, имаха няколко добри шанса пред Спас Делев, Кирил Десподов и Илия Груев. През първото полувреме именно играчът на Вердер Бремен получи отличен пас вляво на наказателното поле на съперника, но Милан Миятович с крак блокира удара му.

България загуби от Черна гора на старта на квалификациите за Евро 2024
национали национали национали
37

В самия край на мача дойде още един отличен шанс за „лъвовете“, след като добра атака на нашите беше  завършена от Георги Русев, но опитният Стефан Савич притича и с тяло блокира топката от голлинията на Черна гора.

По този начин серията от шест поредни мача за "трикольорите" без загуба при Младен Кръстаич беше преустановена.

В следващия си двубой "лъвовете" гостуват на Унгария в понеделник, 27 март.