0

С две попадения на голмайстора на миналото първенство Ивайло Чочев ЦСКА 1948 прекъсна серията от 3 мача без успех, като съсече Ботев във Враца в 92-ата мин. Именно главата на Чочев отклони от упор в мрежата на домакините топката, великолепно центрирана от Антонио Вутов с левачката откъм десния фланг.

Преди това пак Чочев изравни за игралите в бяло „червени“ от Бистрица – от дузпа в 35-ата мин., която бе сигнализирана след видеоповторение (ВАР). През второто полувреме гостите удариха 2 греди, тяхно попадение бе отменено.

Пак ВАР подсети рефера Драганов и за първия наказателен удар в мача, с който Браян Переа изведе домакините 1:0 в 17-ата мин.

Ботев създаде първите опасности в мача. Удар на Даниел Генов по диагонал в петата минута едва бе спасен от национала Даниел Наумов, а след още пет Браян Переа не успя да засече центриране на Спас Георгиев на около шест метра от вратата.

Ботев все пак поведе в 17-ата минута, когато Переа се реваншира за пропуска с попадение от дузпа. Домакините получиха наказателен удар от главния съдия Драгомир Драганов за нарушение на Емил Ценов срещу колумбийския нападател. Първоначално реферът пусна играта да продължи, след като сританият Переа стана от тревата, но после бе привикан в слушалката и след видеопреглед на ситуацията даде дузпа и вдигна жълт картон на Ценов.

В 35-ата мин. Ивайло Чочев изравни 1:1 от дузпа, свирена за игра с ръка в пеналта на Браян Мендоса.

ЦСКА 1948 натисна през второто полувреме и Чочев вкара втори гол, който обаче бе отменен.

Минути по-късно бразилският техничар на гостите Педриньо удари две греди в поредни атаки, а Чочев ознаменува "червения" натиск с гол във втората минута на добавеното време. Халфът стигна първи до топката при центриране на Антонио Вутов пред вратата и се разписа с глава за крайното 2:1.

Така след като в предните 3 мача ЦСКА 1948 взе само 2 точки, сега добави 3 в актива си и с общо 18 от 10 мача излезе шести в класирането. Ботев Враца е 12-ти с 10 точки от 12 мача.

Първа лига, 12-ти кръг, събота:

Ботев (Враца) - ЦСКА 1948 - 1:2 (1:1)

Ст. "Христо Ботев", Враца

БОТЕВ ВРАЦА: Федерико Бариос, Браян Мендоса, Едуардо Кунде, Мартин Христов, Момчил Цветанов, Стефан Велев, Диого Барбоса (73-Луис Фелипе), Даниел Генов (60-Бубакар Траоре), Спас Георгиев (60-Мартин Смоленски), Марко Мажуга (73-Жан Пиер да Силва) и Браян Переа.

ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Ивайло Чочев, Георги Русев (80-Бирсент Карагарен), Емил Ценов (63-Парвиз Умарбаев), Ерденис Гурища, Педриньо, Рууни Ева (46-Видар Кяртансон), Симеон Петров, Елитон, Симеон Василев и Антонио Вутов.
голмайстори: 1:0 Браян Переа 17-дузпа, 1:1 Ивайло Чочев 35-дузпа, 1:2 Ивайло Чочев 90+2

главен съдия: Драгомир Драганов
жълти картони: Емил Ценов, Елитон (ЦСКА 1948).

по-късно днес:  Ботев (Пловдив) - Берое (Стара Загора)