0

Б ерое постигна изключително важна победа в битката за оцеляване, след като удари с 2:0 Пирин в Стара Загора. Точни само в рамките на 2 минути – между 29-ата и 31-ата минути, бяха звездата Себастиан Вия и Вини Трибуле. След този успех Берое има 39 точки, докато Пирин е с 30.
След по-постни начални минути на срещата Берое стигна първи до голова ситуация. В 23-ата минута той разтресе напречната греда от близка дистанция след неубедителна намеса на вратаря Максим Ковальов при центриране от корнер. ВАР обаче се задейства и домакините получиха дузпа за игра с ръка на Данило Полонский в наказателното поле. Зад топката застана Себастиан Вия, който стреля много силно и с помощта на страничната греда не остави никакви шансове на вратаря Ковальов. Грандиозно изпълнение на дузпа от звездата.

Само две минути по-късно домакините удвоиха преднината си след скоростна атака. Този път другият ас на Берое - Вини Трибуле, се разписа след блестящо подаване на Стефан Гаврилов между краката на защитник на гостите.

През второто полувреме действията на терена бяха спокойни. Едва в 73-ата минута Венцислав Бенгюзов опита удар от разстояние, който беше блокиран в корнер. От ъгловия удар Данило Полонски стигна до изстрел, който премина над напречната греда. В 80-ата минута Берое стигна до атака за трети гол, при която Хавиер Силго и Вия излязоха сами срещу вратаря. Първият предприе удар, който беше париран от Ковальов.