0

Т ри равенства се получиха в първите четвъртфинални срещи в турнира на УЕФА Лига Европа, като единствената победа постигна португалският Брага с 1:0 над Глазгоу Рейнджърс. Останалите мачове завършиха при резултат 1:1, а фокусът беше на стадион Дойче Банк Парк във Франкфурт където останали с 10 души местните играчи удържаха натиска на Барселона.

Ансгар Кнауф даде преднина на домакините от Айнтрахт с много красиво попадение в 48-ата минута, а в 66-ата Феран Торес изравни. Домакините приключиха в намален състав, след като 12 минути преди края втори жълт картон получи бразилския защитник Лукас Силва-Тута.

Домакините бяха ентусиазирани в началните минути, но след 25-ата минута Барселона сложи ред в действията на терена. Въпреки това в  38-ата минута съдията Сърджан Йованович (Сърбия) даде дузпа за Айнтрахт, но след като прегледа ситуацията с ВАР я отмени, виждайки чистите действия на Серхио Бускетс.

Две минути след началото на второто полувреме Ансгар Кнауф получи отбита топка и с мощен изстрел я прати в горния ляв ъгъл за 1:0. Минути след попадението Йеспер Линдстрьом бе близо до удвояване на резултата, но топката прелетя над напречната греда.

Барселона изравни в 66-ата минута след комбинация на Френки де Йонг и Феран Торес, който останал на чиста позиция прониза вратаря Кевин Трап. До края атаките не спираха, но кой знае колко чисти положения за гол липсваха. 12 минути преди края Тута направи фаул срещу Педри и беше изгонен.

Уест Хем и френският Лион също приключиха при 1:1, като лондончани играха цяло второ полувреме с 10 човека заради червения картон на Аарън Кресуел. Въпреки това 7 минути след началото на втората част те поведоха с гол на Джаред Боуен. Тонги Ндомбеле изравни за гостите от Франция в 66-ата.

Завърналият се от Атлетико (Мадрид) Муса Дембеле беше причината за червения картон на Кресуел, след като го елиминира и принуди играча на домакините да му направи фаул.
Португалският Брага победи Рейнджърс с 1:0 благодарение на гола на Абел Руис пет минути преди края на първото полувреме, а в ранната среща Аталанта измъкна 1:1 от РБ Лайпциг като гост.