0

Б айер (Леверкузен) постигна 20-а победа в Първа Бундеслига с 2:0 като гост на увисналия отрано с 10 човека регионален съперник Кьолн. С тази победа „аспирините“, водени от Шаби Алонсо, имат 64 точки и водят с 10 пред шампиона Байерн 10 кръга преди края на първенството.

Днес те записаха 34-ти мач без загуба.

Нападателят на Кьолн Ян Тилман беше изгонен от игра още в 14-ата минута за брутална балтия в краката на Гранит Джака.

В 37-ата мин. Байер откри резултата с гол на Джереми Фримпонг.

Макар и с 10 човека, застрашените от изпадане домакини не се предадоха и в средата на второто полувреме можеха да изравнят. Ударът на Саргис Адамян обаче се отби в страничната греда.

Надеждите им за изравняване бяха пресечени от втория гол на Байер, отбелязан от Алехандро Грималдо в 73-ата мин.

До края на първенството остават още 10 кръга, а Байер (Леверкузен) никога не е ставал шампион.

Сега най-трудното за „аспирините“ и младия им треньор Шаби Алонсо е да дозират точно силите си между първенството, осминафинала за Купата на Германия и осминафинала в Лига Европа срещу Карабах.

В късния неделен мач два гола на Максимилиан Байер донесоха на Хофенхайм домакинско 2:1 над Вердер (Бремен).