0

Ю вентус се спаси от поражение при гостуването си на Болоня в 37-ия кръг на италианското футболно първенство и с три отбелязани гола за последните 14 минути се стигна до 3:3.

Битката за 3-ото място обаче остана отворена до последния ден, след като този резултат увеличава точките и на двата отбора на по 68, докато зад тях е Аталанта с 66, но и с два мача за доиграване.

И Болоня, и Ювентус си бяха осигурили участие в Шампионската лига, като домакините получиха символична купа за това си постижение след края на срещата.

В рамките на 11 минути домакините дръпнаха с 2:0, като Рикардо Калафиори направи добавка в мрежата само след 90 секунди. 2:0 стана в 11-ата минута, когато Сантяго Кастро засече с глава в мрежата центриране на Каспер Урбански.

Минути по-късно футболистите на ухажвания от доста големи клубове Тиаго Мота, който води Болоня, поразиха за трети път вратата на Юве.

Йенс Йодгаард прати топката в мрежата, но съдиите маркираха засада и гол не бе зачетен.

Трудностите за Ювентус продължиха и през второто полувреме, когато Калафиори с второто си попадение покачи на 3:0, след като сам нахлу в наказателното поле и прати кълбото в мрежата, над плонжа на вратаря Войчех Шчесни.

Ювентус, воден от Паоло Монтеро, заменил за последните 2 кръга уволнения след спечелването на Купата на Италия Макс Алегри, не преклони глава.

Федерико Киеза намали 1:3 в 76-ата минута, а в 83-ата Аркадиуш Милик вкара още едно попадение за 2:3 от свободен удар.

Малко очаквано, но минути по-късно Кенан Йълдъз оформи крайното 3:3 с далечен изстрел извън наказателното поле.