0

А якс и Олимпик Марсилия завършиха 3:3 в един от най-интересните мачове от първия кръг в групите на Лига Европа. Домакините от Амстердам поведоха набързо в резултата с 3:0 след попадения на Карлос Борхес и Стивън Берхуис до 20-ата минута, но отборът от Южна Франция, който в този мач бе воден от временния треньор Жак Абардонадо, изравни още преди почивката с голове на Жонатан Клос и Пиер-Емерик Обамеянг. В началото на второто полувреме Кенет Тейлър отново изведе напред Аякс в резултата, но четвърт час преди края на срещата Обамеянг отново изравни с второто си попадение в мача. В добавеното време бе изгонен от терена Силвано Вос от Аякс, който се бе появил като смяна на почивката, но получи втори жълт картон.

В другия мач от силната Група "B" гръцкият АЕК Атина победи като гост тима от Висшата лига Брайтън с 3:2. Джибрил Сидибе изведе отбора от гръцката столица напред, но Жоа Педро изравни от дузпа след половин час игра. Мият Гачинович обаче отново изведе АЕК напред преди почивката. През втората част нова дузпа и гол на Жоао Педро възстанови равенството. В 84-ата минута Есекиел Понсе даде трите точки на АЕК Атина, с което тимът излезе на първо място в класирането в групата.

Всички резултати и голмайстори от Лига Европа

Група „A“:

Олимпиакос – Фрайбург 2:3
0:1 Роланд Шалай 9, 1:1 Ел Кааби 41, 1:2 Винченцо Грифо 45+7-дузпа, 2:2 Ел Кааби 75, 2:3 Максимилиан Филип 86

Уест Хем Юнайтед – Бачка Топола 3:1
0:1 Петър Станич 48, 1:1 Мохамед Кудус 66, 2:1 Мохамед Кудус 70, 3:1 Томаш Соучек 82

Група „B“:

Аякс – Олимпик Марсилия 3:3
1:0 Карлуш Боржеш 9, 2:0 Стивън Бергюс 20, 2:1 Джонатан Клаус 23, 2:2 Пиер-Емерик Обамеянг 38, 3:2 Кенет Тейлър 52, 3:3 Пиер-Емерик Обамеянг 77

Брайтън & Хоув Албиън – АЕК Атина 2:3
0:1 Джибрил Сидибе 11, 1:1 Жоао Педро 29-дузпа, 1:2 Мият Гачинович 40, 2:2 Жоао Педро 66-дузпа, 2:3 Есекиел Понсе 84

Група „C“:

Рейнджърс – Реал Бетис 1:0
1:0 Бен Дейвис 66

Спарта Прага – Арис Лимасол 3:2
0:1 Александър Кокорин 9-дузпа, 1:1 Ладислав Крейчи 20, 2:1 Ладислав Крейчи 25, 3:1 Мартин Витик 67, 3:2 Шейви Бабицка 90

ЛАСК Линц – Ливърпул 1:3
1:0 Флориан Флекер 14, 1:1 Дарвин Нунес 56-дузпа, 1:2 Луис Диас 63, 1:3 Мохамед Салах 88

Байер Леверкузен – Хакен 4:0
1:0 Флориан Вирц 10, 2:0 Амин Адли 16, 3:0 Виктор Бонифейс 66, 4:0 Джонас Хофман 70

Карабах - Молде 1:0
1:0 Леандро Андраде 56