0

А йнтрахт Франкфурт спечели с 2:1 гостуването си на Уест Хем в мач от полуфиналите в Лига Европа и по този начин взе ценна преднина срещу „чуковете“ преди реванша в Германия на 5 май.

Германците поведоха в резултата преди да е изминала и минута от двубоя. В 50-ата секунда Кнауф матира Ареола. Тимът на Дейвид Мойс успя да изравни с попадение на Антонио.

Втората част обаче също започна с гол за гостите от Франкфурт. В 54-ата минута Дайчи Камада се разписа за 2:1, а в 79-ата минута уцели и греда. В добавеното време на срещата Боуен пробва ювелирно изпълнение със задна ножица, но топката се отби в напречната греда.

В другия полуфинал РБ Лайпциг се наложи трудно с минималното 1:0 срещу Глазгоу Рейнджърс.

Единственото попадение падна в 85-ата минута, когато след центриране в наказателното поле на Рейнджърс топката бе избита, но право на крака на Анхелньо, който с много силен удар от въздуха я вкара в долния десен ъгъл на вратата на Алан МакГрегър.

По този начин РБ Лайпциг взе минимален аванс от един гол преди реванша в Глазгоу, който е след седмица.