0

А нглия победи Шотландия с 3:1 в приятелски мач, който  се игра на "Хемдън Парк" в Глазгоу. Попаденията за "трите лъва" бяха дело на Фил Фодън, Джуд Белингам и Хари Кейн, а автогол си отбеляза Хари Магуайър.

Англия бе по-добрият отбор, като контролираше изцяло събитията на терена, а атмосферата по трибуните бе страхотна. Шотланидя не успя да създаде достатъчно голови положения, за да тества своя противник.

В друг приятелски мач, игран в Дортмунд, пък Германия спечели с 2:1срещу Франция. Така Бундестимът се съживи при временния си треньор - спортния директор на тима Руди Фьолер, който се нагърби със задачата след уволнението на Ханзи Флик преди ден след загубата с 1:4 от Япония.

Томас Мюлер откри още в четвъртата за домакините, а Лерой Сане удвои в 87-ата минута. Антоан Гризман намали от дузпа в 89-ата минута.

Интересното е, че точно на тази дата – 12 септември, през 2009 г. Мюлер вкара първия си гол в Бундеслигата именно на „Сигнал Идуна Парк“.

За Франция това бе първа загуба за годината, а Гризман вкара 44-и си гол в 123 мача с фланелката на „петлите“, колкото двубоя има и Тиери Анри.