0

А нглия спечели драматично с 2:1 гостуването си на Италия в големия двубой от Група C на евроквалификациите, който бе повторение на финала от Евро 2020.

„Трите лъва“ поведоха в 12-ата минута, когато след ъглов удар топката стигна до Деклан Райс, който с шут с левия крак порази вратата на "адзурите". Хари Кейн вкара втори гол за Англия в 44-ата минута, когато бе точен от дузпа за игра с ръка на Джовани Ди Лоренцо. Така Кейн еднолично стана голмайстор номер 1 на Англия за всички времена с 54 попадения, подобрявайки постижението на легендарния Уейн Рууни.

Единадесет минути след началото на втората част Италия се върна в мача след гол на дебютанта Матео Ретеги, дошъл след грешка на Хари Магуайър.

Десет минути преди края на редовното време Люк Шоу бе изгонен след два жълти картона за две минути. Въпреки него, тимът на Гарет Саутгейт удържа аванса си и така спечели много ценни три точки на старта на европейските квалификации.

Преди началото на мача домакините почетоха починалия Джанлука Виали със специално видео, излъчено на екраните на стадион “Диего Марадона“ в Неапол.