0

Б райтън отне и последните мижави надежди на Арсенал за шампионската титла в Англия след победа с 3:0 насред лондонския стадион "Емирейтс".

Поражението остави "артилеристите" на четири точки зад лидера в класирането Манчестър Сити, който има и мач по-малко, а до края на сезона във Висшата лига остават само два кръга.

Това означава, че още две точки ще бъдат практически достатъчни на "гражданите", за да триумфират с титлата за трета поредна година.

До почивката нито Арсенал, нито Брайтън намериха път към гола, но пет минути след началото на второто полувреме Брайтън поведе. Енсисо бе оставен непокрит във вратарското поле и с глава засече центриране отляво, за да прати топката във вратата на Аарън Рамсдейл за първи път.

Второто попадение за Брайтън падна в 86-ата минута, когато доскорошният играч на "чайките" Леандро Тросар не успя да се справи с изнасянето на топката.

Белгиецът пробва рисков пас, който се отби в коляното на Паскал Грос, а топката попадна на крака на Денис Ундав, който закова 0:2.

В добавеното време на срещата гостите използваха разредените пространства в отбраната на домакините и вкараха и трети гол чрез бранителя Первис Еступинян.

С победата Брайтън събра 58 точки. "Чайките" са шести и изостават с четири точки от петия Ливърпул, който обаче има и мач повече.